Psihijatrija

Molim za savjet

luciana

Poštovani, prije 7 dana javila mi se aritmija koju osjećam neprestano. Napravila sam pregled kod interniste, ekg je u redu osim dosta SVES ekstrasistola ( i po 15-ak u minuti). Kažu da je sa srcem sve ok, pijem Atenolol ali tegobe se ne smanjuju.
Doktorica mi je prepisala Lexaurin od 1.5 mg ali ni s njim ne osjetim neku razliku. Trebam li zatražiti pomoć psihijatra? Da li kakvi psihički poremećaj može uzrokovati takve probleme, iako se ja osjećam dobro. Čak i dobro spavam ne budim se po noći, ne osjećam neku tjeskobu, ali jednostavno aritmija ne prestaje.

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Tjelesni simptom kojeg opisujete , može biti povezan i s tjelesnim , kao i s psihičkim poremećajem: stoga savjetujem javite se endokrinologu ( npr. disbalans hormona štitnjače može uzrokovati nepravilan rad srca) : kao i psihijatru , obzirom na široku paletu anksiozno-depresivnih slika, koje se mogu očitovati i Vašom tegobom.