Psihijatrija

navika

željko

molim vas da mi odgovorite na slijedeće pitanje ..... ja 15-tak godina lijećim i ambulantno a i bio sam u bolnici pod dg .. manićno-depresivna psihoza ..... od lijekova uzimam taxilan od 100 mx 3x1 ,,xelex 1 mg , 3x1...portal ujutro i sanval 10 mg navećer.....sada je stanje relativno stabilno osim što slabije spavam ali me mući ćinjenica da lijekovi sve slabije djeluju na mene osobito benzidiazepini ,, sve sam više nervozan i nestabilan,,,, jednostavno sam sa jako navikao na njih a opet ne mogu bez njih,, razgovarao sam o tome sa svojim psihijatrom ,, on ne vidi praktićno rješenje jer sam se ja navikao na sve benzodiazepine a lijekovi druge strukture ,, sedativi kao npr što su bili benifen ,, relazin i dr se više ne proizvode ....,,,,što se može ućiniti ,, dali se može bilo gdje u inozemstfvu nabaviti lijek za smirenje a da nije benzodiazepin ,, gdje ,kako ,,,ili postoji neko drugo riješenje ...,, molim vas za savjet......

prof.dr V.FolnegovićŠmalc

Manično depresivna psihoza je jedan od psihijatrijskih poremećaja koji suvremena psihijatrija uz pomoć specifičnih psihofarmaka relativno uspješno liječi. Obratite se stoga na jedan od psihijatrijskih odjela i bit će Vam ordinirana suvremena Th.