Psihijatrija

patološko laganje

jakonda

pozdrav,
bliska osoba je patološki lažljivac, i zanima me na koji način (ako uopće) se to može izliječiti? Nažalost, njene laži su poprimile prevelike razmjere, došlo je do toga da je par ljudi, povrijeđeno njenim lažima i manipuliranjem, pokušalo suicid. Očajna sam, ne znam što da radim, a nešto se mora napraviti želi li se izbjeći još veća tragedija.
Konkretno, radi se o mojoj sestri i ne mogu je samo tako odbaciti.
unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovana,
Žao mi je da Vam mogu odgovoriti vrlo malo, naime niste rekli tko je bliska osoba ni što laže.Teško je zaključiti što je istina.Patološko laganje samo po sebi je gotovo pa neizlječivo.