Psihijatrija

pitanje

nena

Unazad 5 godina sam anksiozna.Liječiti sam se počela prije 3 godine nakon pokušaja samoubojstva. Redovito odlazim psihijatru. Pila sam sve i svašta, ali ništa nije pomoglo.Više jednostvno ne vjerujem da mi lječnici mogu pomoći. Da li se anksiozna neuroza (raznorazne socijalne fobije) uopće može izliječiti ili je SMRT jedino izbavljenje. Da li bi psihoterapija možda pomogla? Hipnoza?

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Smrt nikako nije jedina mogućnost. Vaša bolest se svakako može izliječiti , ili zaliječiti do puno veće kvalitete života.Psihoterapija bi svakako pomogla i nužna je u Vašem slučaju. Najdjelotvornija je kombinacija psihoterapije i medikamentozne terapije.Hipnoza se danas izuzetno rijetko koristi , jer su navedene metode modernije i uspješnije.