Psihijatrija

PONOVNO MOLIM DOKTORA ZA ODGOVOR

AUGUSTIN

DOKTORE! GOTOVO DA NEMA DANA DA NE OSJETIM NEDOSTATAK RAZUMJEVANJA OD SVIH LJUDI SA KOJIMA SAM U NEPOSREDNOM ILI IZRAVNOM KONTAKTU. SEROXAT,LADOMIL I HELEX SU MOJA SVAKODNEVNICA, A MOJ JE PROBLEM PANIČNI POREMEĆAJ. ZAR NE POSTOJI DOKTOR SPECIJALISTA KOJI CE UBUDUCE PRISTUPITI TOM PROBLEMU KAO SINDROMU,A NE KAO NEKAKVOM IRACIONALNOM POREMECAJU KOJEG NE TREBA SHVATITI OZBILJNO.DA NE OSTANETE ZBUNJENI MOJIM PISMO JER GA PIŠEM POD EMOCIONALNALNIM PRITISKOM POKUŠAT ĆU MOJ PROBLEM I NEDOUMICU POJEDNOSTAVNITI,JER NE ŽELIM NIKOME "SOLITI PAMET",A NAJMANJE VAMA DOKTORIMA,JER BI TO U KRAJNJEM SLUĆAJU BILO GLUPO OD JEDNOG 28/GODIŠNJEG KONOBARA. PROŠAO SAM MNOGA ISKUŠENJA U ŽIVOTU,A NAJVEĆI IZAZOV MOG ŽIVOTA JE UPRAVO SUZBITI OVE PSIHIČKE POREMEĆAJE KOJI ME NEPREKIDNO OPSJEDAJU BILO MANJIM,BILO VEĆIM INTEZITETOM. ZAŠTO SINDROM,ZATO STO SE U TRENUTKU NAPADA PANIKE U TOM POREMEČAJU ODVIJA NIZ RAZNORAZNIH PSIHIČKIH I FIZIČKIH SPONTANIH REAKCIJA KOJI SE JEDNOSTAVNO KROZ ODREDJENO VRJEME NE MOGU OBUZDAT,ŠTO ZNAČI: NAGLI RAZNORAZNI STRAHOVI,NEPOVJERENJE,NERVOZA,TREMOR,LUPANJE SRCA,TEŠKO DISANJE,NEOBUZDANOS,OSJEČAJ POSLJEDNJIH TRENUTAKA ŽIVOTA,A KAD TO SVE SKUPA PROĐE ,NASTAJE DEPRESIJA. ZAR TU DOKTOR NE BI TREBAO POSTUPITI SA PACIJENTOM OZBILJNIJE,KAO JEDNOJ VRSTI SINDROMA, KOJA ONEMOGUČUJE OBOLJELU OSOBU U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU,TE MU SMANJUJE SVAKODNEVNO ŽIVOTNO FUNKCIONIRANJE.NISMO MI NI HIPOHONDRE,NI KUKAVICE,NI RAZMAŽENI,NI GOTOVANI,VEĆ LJUDI OBOLJELI OD OZBILJNOG PSIHIČKOG SINDROMA,NAZVANOG:PANIČNI POREMEĆAJ,KOJI NAS JEDNOSTAVNO TJERA U OČAJ.DA LI IMAM DOKTORE PRAVO RAZMIŠLJATI NA OVAKAV NACIN?

Odgovori na ovu poruku

prof dr V. Folnegović Šmalc

Smatram da na ispravan način razmišljate o Vašoj bolesti. Ona nije vezana samo uz napade , već i periode između napada , te može znatno smanjiti životno funkcioniranje.Također imate pravo na liječnika koji će Vas razumijeti.No, očito imate problema sa povjerenjem u tuđe razumijevanje Vaših problema što zaključujem iz Vaše rečenice."Gotovo da nema dana da ne osjetim nedostatak razumijevanja od svih ljudi s kojima sam u neposrednoj ili izravnom kontaktu."
Stoga smatram da biste svakako sa svojim liječnikom trebali razgovarati o tom problemu.