Psihijatrija

posljeporodajna depresija

miki

depresija se obnovila po drugi put nakon porodaja,koi je najbolji nacin da se pomogne radi se o 28 godina staroj prijateljici.

prof dr V. Folnegović Šmalc

Poslijeporođajna depresija uzrokovana je nizom bioloških i psiholoških faktora te zahtjeva psihijatrijsko liječenje ( medikamentozna terapija te psihoterapija). Vašoj prijateljici možete pomoći tako da je podupirete u liječenju ili uputite psihijatru ako to do sada nije učinila.Također joj pomognite oko djeteta , omogućite joj da ima nešto slobodnog vremena samo za sebe, svoje potrebe , supruga.Svakako će od velikog značenja biti i Vaša prijateljska podrška.