Psihijatrija

problemi

nives

srdacan pozdrav
molim vas da mi pomognete,u bezizlaznoj sam situaciji(barem se meni tako cini)iako moja situacija nije nista drugacija od vecine mojih vrsnjaka
prica je poznata:mlada sam,ambiciozna,talentirana,pred diplomom,
jako dobar student,primala sam stipendiju,davala godine u roku
druga strana price glasi:ne mogu se zaposliti u struci(posla jednostavno nema),financijsko stanje u kuci je katastrofa(podstanari smo),otac bivsi branitelj koji je i sam uslijed svojih problema na izmaku zivaca
zbog svega toga(a ima u prici jos puno toga sto ne zelim iznositi) ja nocu ne spavam,prejedam se,ocajavam(iako znam da bi s vedrijim stavom mozda nesto i poduzela),imam ispade,odguravam od sebe decka koji me voli,razumije i zeli mi pomoci
jednostavno vise ne prepoznajem sebe,ne znam sto da radim i kako da rijesim situaciju,molim vas recite mi:da li se nekome mogu obratiti i popricati o svojim problemima jer ja ovako dalje vise ne mogu i ne zelim
puno hvala

Prof.dr.sc.V.FolnegovićŠmalc

Iz Vašeg relativno kratkog opisa prepoznaje se ozbiljna dekompenzacija psihičkog stanja ,a što Vi sami znate,iako psihičke probleme sama sebi pokušavate prekriti egzogenim situacijama / besposlica , materijalni problemi i slično.Vrlo vjerojatno se radi o dubljoj depresiji pa Vam savjetujem da se što prije obratite svom liječniku ,koji će preporučiti daljnji tretman.Tek kada počnete željeti , " moći ćete dalje",a stručnjaci Vam trebaju pomoći da počnete " željeti".