Psihijatrija

psihoza

Ivana

Imam prijateljicu koja uzima Zyprexu (antipsihotik) i zamolila ma da saznam da li ce je morati stalno ,tj.dozivotno piti ili ima nade da ce ozdraviti. Ona ima 23 godine. Inace., da li ti ljuekovi dovode do izlječenja ili efekt traje samo dok ih se uzima?
Unaprijed zahvaljujem

prof.dr. V. Folnegović Šmalc

Nakon prvog "šuba" bolesti Zyprexu treba uzimati oko 2 godine, a potom će nadležni liječnik psihijatar odrediti da li se može prekinuti ili ne.

ines

moja dijagnoza je f 20.09 i f 9,molim vas da mi kazete nesto vise o tome i da li se to moze izljećiti
hvala