Psihijatrija

seksualno-psihički poremećaj

monika

Imam jake bolove pri spolnom odnosu i nemam uopće želju za seksom.
Imam 20 godina, i mislim da je to psihički problem vezan s mojim strogim katoličkim odgojem i nekim ružnim isustvima iz djetinjstva.
već 4 godine se borim s tim problemom ali više ne znam što da radim.
Trebam stručnu pomoć. Molim vas za savjet i možda broj telefona od neke stručne osobe kojoj bi se mogla obratiti.

hvala!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Poštovana Monika,
Nikako nije dobro da pristajete na bolni spolni odnos ( i po cijenu prekida veze) . Svakako posjetite ginekologa , da se isključi neko tjelesno patološko stanje , ali čim se Vi toliko samoanalizirate znači da u tome postoji i psihička komponenta ( samim tim što trpite 4 godine, iako ne mogu dovesti u vezu strogi katolički odgoj i prvi spolni odnos u 16-oj godini).Čini se da imate poteškoća na više razina.: upitajte Vašeg liječnika obiteljske medicine da Vam preporuči psihijatra.Za Vas svakako postoji odgovarajuće rješenje problema.