Psihijatrija

SEKSUALNOST

INGRID

Molim vas da mi odgovorite je li normalno dijeliti seksualne fantazije sa partnerom, odnosno prihvaćati njegove i uživati? Imaju li svi ljudi seksualne fatazije - nemoralne i koliko je to normalno? Ukoliko ja i partner pričamo jedno drugom dok smo intimni što nas uzbuđuje i u tom uživamo,svjesno znajući da je to samo mašta, jesmo li "bolesni" ?

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Poštovana Ingrid,

Posve je u redu prihvačati seksualne fantazije svog partnera dok su i Vama prihvatljive. Ukoliko nisu , morate mu to otvoreno i odmah kazati.
Ljudi imaju svakakve misli , pa i kako Vi kažete "nemoralne fantazije". Važno je da imate kontrolu nad svojim ponašanjem.Ukoliko Vam se čini da su Vam fantazije " prenemoralne" potražite psihoterapeuta ozbiljne i temeljite naobrazbe.Možete uživati s partnerom i dijeliti pritom fantazije , ali uvijek imajte na umu da nas karakterno u prvom redu određuju naše fantazije , a tek potom naš manifestni spolni život.