Psihijatrija

shizoafektivni poremećaj

predrag

prije dvije godine imao sam prvi šub bolesti (psihoza,deluzije,manija...),bio sam hospitaliziran u Vrapču no nakon izlaska nisam više uzimao lijekove tako da je psihotični poremećaj potrajao 3 mjeseca. Nakon toga pojavili su se negativni simptomi koji traju i danas.Intelekt mi je znatno snižen i osjećam se depresivno.Koristio sam nekoliko antidepresiva,ali ništa nije pomoglo.Sada trošim fevarin i rispolept.Zanima me da li je ta bolest izlječiva jer ne mogu funkcionirati ni na poslu ni socijalno,a često razmišljam o samoubojstvu.Imam 29 godina.

Prof.dr.sc. V.Folnegović Šmalc

Vaša se bolest dobro može zaliječiti , ali trebate imati stalnog psihijatra.Svakako se javite što prije jer suicidalnost o kojoj govorite je najurgentnije stanje , a može se pomoći.