Psihijatrija

stres

Vilena

Molim Vas da mi odgovorite koji je najbolji način obrane od stresa. Mislim na negativni stres uzrokovan ubrzanim tempom života,osobito mislim na mlade zaposlene majke i supruge. Ima puno raznih tehnika relaksacije i opuštanja, osobito razne istočnjačke metode ...Čula sam i za autogeni trening. Molim vas da mi odgovorite što psihijatri misle o tome i što preporučuju.

prof dr V. Folnegović Šmalc

Razne metode relaksacije dobar su način obrane od stresa.Kada ih naučimo možemo se njima koristiti u pauzama profesionalnog i obiteljskog života za što nam ne treba puno vremena.Cilj svih tehnika relaksacije je isti , valja samo otkriti koji način Vama najbolje odgovara i koji Vam je najlakše dostupan. Autogeni trening je također jedan od tehnika relaksacije koja se primjenjuje u mnogim medicinskim ustanovama , ali i izvan njih.