Psihijatrija

zoloft i helex

Vesna

Postovani, imam 50 godina i ulaskom u menopauzu osjecam se lose. Doktorica opce prakse mi je ispocetka nudila hormonsku terapiju da bi se sad predomislila i napisala mi recepte za Zoloft i Helex rekavsi da cu se osjecati puno bolje, da ih moram piti 9 mjeseci bez prestanka te da je nepotreban posjet psihijatru.
Zanima me mogu li ta dva lijeka ici u kombinaciji jer koliko sam citala imaju slicna djelovanja?
Unaprijed zahvaljujem!

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovana,
Mogu Vam odgovoriti samo općenito , ne miješajući se u Vašu terapiju : da Zoloft i Xanax se mogu uzimati skupa te se i uzimaju skupa u prva tri-četiri tjedna jer djelovanje Zolofta nastupa nakon tri tjedna . Čini mi se da ne vjerujete dovoljno Vašoj doktorici , a to nije povoljna situacija za liječenje . Otvoreno kažete Vašoj doktorici što Vas brine.