Psihijatrija

zoloft nuspojave

nada

molim nekoga da mi odgovori da li je prilikom uzimanja Zolofta imao slične nuspojave: bolovi u nogama, slično kao kod gripe!

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Bolovi u nogama " kao kod gripe" teško da su uzrokovani Zoloftom. Vidite o medicinskim fenomenima i liječnici i laici često zaključuju po načelu "post hoc, ergo propter hoc" , što znači : poslije nečega, stoga zbog toga. Iz Vašeg maila se da naslutiti da su uzimanje Zolofta i bolovi u nogama počeli istovremeno. To ne znači da su i ta dva događaja povezana.Ipak opreznosti radi , upitajte o tome Vašeg psihijatra ili liječnika obiteljske medicine koji Vam je Zoloft i propisao.