Psihijatrija

Zyprexa

Ademir33SA

Postovani, igrom slucaja i nuzde sam nasao ovaj sajt. Naime, imam mladjeg brata(23 godine), te mu je radi "pocetnog stadija" shisofrenije propisana terapija Zyprexom. Problem je u tome sto je ovdje maloprodajna cijena odprilike 200 Eura, za jednu kutijicu tableta od 10 mg. A treba da pije 1 tabletu dnevno, sto je stvarno nepodnosljivo!
Da li postoji neki legalni dobavljac koji tablete nudi jeftinije i kako stupiti u kontakt.
Hvala na razumjevanju

Prof. dr. sc. Vera Folnegović Šmalc, dr. med.

Ukoliko je psihijatar preporučio liječenje Zyprexom potrebito je da Vaš liječnik opće medicine napiše zahtjev nadležnom Povjerenstvu HZZ-a da se odobri liječenje Zyprexom u navedenoj dozi, te će u tom slučaju troškove liječenja snositi HZZO.