Psihijatrija

Zyprexa i trudnoća

DS

Kakve su opasnosti za dijete ukoliko trudnica pije Zyprexu ?
Pacijentica nije shizofrenicar, vec po preporuci psihijatra pije dnevno 2.5mg kada je stanje lošije, odnosno 1.6 mg/dnevno (1/3 tablete od 5mg) kada je stanje bolje ?
Psihijatar je odlucio skinuti tablete odmah po prvom nagovještaju trudnoce, medutim nakon prvih nekoliko dana neuzimanja pojavljuju se prvi simptomi - nesanica, los apetit....Nesanicu je rjesavala uzimanjem Praxitena (1 tbl dnevno). Molim Vas komentar...

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Ima sigurnih lijekova za smirenje u trudnoći, ali o tome što prije popričajte sa svojim liječnikom.