Krvarenje tokom spolnog odnosa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o ozljedi vanjskog spolovila ili rodnice. Dakle apstinirajte od odnosa tjedan dana.

Leki6

Imam 18 godina, i jos nisam stupila u spolni odnos. Prije par tjedana sam pokusala s deckom ali nije mogao do kraja uci u mene, poslije sam krvarila. Isprva sam mislila da je puknuo himen i nisam se zabrinjavala. Ali sad vec 3put krvarim i osjecam laganu bol tokom odnosa(mada jos uvijek ne moze uci do kraja). A ponekad krvarenje traje i poslje odnosa. Sad me vec pomalo zabrinjava i zanima me Vaše misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apstinirajte od odnosa. Ponekad su prisutne dublje laceracije i ozljeda. Bilo bi dobro da se javite na pregled.

Plavusa321

postovani doktore, niame cura i ja smo imali spolni odnos sinoc 24.2. i tad je tokom sexa tj da budem precizniji tokom prstenjacenja doslo do krvarenja koje nije bilo tako slabo skroz, krv je bila crvena, djevojka je 19.2 bila dobila mengu tako da je to iskljuceno i to je prvi put u zivotu da joj je ranila, ranila je 4 dana, sad ima tu jos faktora koje bi vjv trebali znati. prilikom spolnog odnosa 14.2 kondom je pukao te sam svrsio u nju, 10.2 je imala krvarenje tokom sexa ali je bilo drugaije nego ovo sinoc krv je bila smedja i bilo je toga jako jako malo. tada smo mislili da je to ovulacijsko krvarenje. nakon sto je pukao kondom tj dan poslje unutar 24h uzela je hitnu kontracepciju ella one. kada joj je ranila menga misli smo da je od tablete, ali mi sad nikako nije jasno sto moze biti ovo krvarenje mozda sam ju zarezo noktom prilikom prstenjacenja? bojimo se da nije trudnoca jer smo citali da dosta zena dobije prvu mengu i da se taj krvavi iscjedak javlja 6 do 12 dana nakon zaceca i da je pracen bolovima u donjem djelu trbuha koje je ona sinoc takodjer imala ali blagi su bili, jutros krvi vise nema, ni bolova u trbuhu. hvala na odovoru !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani.
prema svemu što navodite teško je reći o kakvom se krvarenju radi bez određenih pretraga: ginekološki pregled, papa test, test na trudnoću i uzv pregled. Moguće da je krvarenje uzrokovano ozljedom mehaničke prirode (prst), ali potrebno je pregledima isključiti trudnoću i pregledati vrat maternice (mogućnost 'ranice' koja krvari prilikom kontakta)

Malena1809

Poštovani,zadnja menstruacija mi je bila 23.05., duljina ciklusa mi varira izmedu 25-29 dana, rijetko kad 33 dana. Spolne sam aktivna.
Spolni odnos sam imala 01.06., a sinoc za vrijeme spolnog odnosa sam lagano prokvarila.
Postoji li razlog za strah od trudnoce?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je došlo do kontaktnog krvarenja, ili je u pitanju ovulacijsko krvarenje.

Malena1809

Poštovani, sinoc (14.06. -- 23 dan ciklusa) sam opet za vrijeme spolnog prokrvarila, ali dosta obilnije nego zadnji put. Kao da mi je menstruacija uranila, a trajalo je samo 1 dan). Jesam li trudna?
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje 23, dana ciklusa najvjerojatnije nije uzrokovano trudnoćom. Teoretski postoji mogućnost implantacijskog krvarenja, ali je ono vrlo oskudno.

bosko11

Postovani,

Ja i djevojka smo imali odnos 29.11 i tokom seksa pri ulasku penisa kondom je pukao. Iste sekunde smo prestali. Onda sml imali odnos kada je bila u plodnim danima i krvarila je tokom odnosa, cim smo primetili prestali smo. Ali je to kravaranke smanjilo i bilo joj 2-3 dana posle toga. I posle toga od prilike 5-6 dana tokom odnosa sam vidio krv na kondomu. Cim sam vidio prestao sam, ali njoj posle toga nista nije bilo na gacicama. Trebala je imati menstruaciju 23.12,ali evo 2 dana kasni. Sta mislite sta je razlog? Ima li brige za trdunonoci, i ako po meni nema nikakve logike. Ona osjeca pormjene na sebi, al nisu neke kao sto su prije bile. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Tijekom odnosa moguće je kontaktno krvarenje (zbog mehaničkog oštećenja sluznice). Budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana moguće da se radilo i o ovulacijskom krvarenju.

bosko11

Zahvaljujem se na odgovoru, ali evo menstruaciju jos nije dobila, a 26i je... U ovome mjesecu bila je bolestna, koristila je razne tablete i infuzuju da li moze zbog toga kasniti... I sada "razbijamo" glavu o tome 29om kada smo odnos imali, i ako sam tada odmah izvadio i sve prestali... Hvala Vam jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

Neka uradi test. Na taj način riješit ćete svaku sumnju.