Menstruacija kasni, test na trudnoću negativan...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Obzirom kada je rađen, test je vrlo pouzdan. Savjetujem pregled i terapiju kojom će se potaknuti krvarenje.

Bachata

Poštovani,
Imam 33g, muž 35g. Iza nas je prije god ipo spontani od 7t+6d. Svi nalazi su uredni s obje strane. Menstruaciju sam zadnju imala 26.9(kasnila je 46 dana) i trajala 7 dana. Posjetila sam ginekologicu jer smo hvatali ovulaciju i dr.je uhvatila i rekla da je ovulacija 19.,20.i 21.dan ciklusa. Kako i sama mjerim bazalnu temp.poklapa se i najveća temp je 21.dan ciklusa. Od zadnje menstruacije još nisam dobila u ovom mjesecu a danas je 32.dan ciklusa. Jutros sam radila test i negativan je al temp bazalna mi je povećana kao što i imam simptome bolnih bradavica, imala sam par puta u noćnim satima mučninu. Zanima me Vaše mišljenje jel moguća trudnoća a da je test rano napravljen ili je disbalans hormona?
Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite beta hcg iz krvi. To je najsigurniji nalaz za dijagnozu trudnoće.

xena2104

Poštovani,
Menstruacija mi kasni 10 dana, što mi se nikada nije desilo.
Zadnja je bila 24.10.2021.
Ciklusi mi nisu redovni od kad sam se cijepila pfizerom.
test na trudnoću je napravljen 27.11. u popodnevnim satima koji je pokazao da je negativan, dali je točnost testa ?
10.11 sam bila u bolnici radi upale gušterace. dali mozda ima na to kakav utjecaj ?
Svakim danom imam bijelo zuti iscjedak i bol u grudima. Molim Vas povratan i info. hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je isključio trudnoću. Obzirom kada je rađen, on je vrlo pouzdan. Upala gušterače je mogla utjecat na ciklus. Iscjedak bi mogao upućivati na upalu rodnice (gljivice). savjetujem pregled

Mali Fikus

Poštovani,
imam 28 godina, ciklusi mi traju 29 + 2-1 dana. Zadnja menstruacija je počela 11.12. , a nezaštićeni odnos je bio 14.12. Partner nije ejakulirao u mene. Mjesečnicu sam trebala dobiti oko 11.1. no mjesečnica kasni 10 dana. Napravila sam dva testa ovaj tjedan i oba su bila negativna i oba sam radila u popodnevnim satima. Problem je što su mi grudi jako bolne već dva tjedna, imam glavobolje, konstantno sam gladna, imam vrtoglavice, probadanje u jajnicima. Nikad mi mjesečnica nije kasnila ovako dugo i zbunjuju me simptomi, naručena sam na pregled ali sam do tada bespomoćna. Nadam se da ćete mi odgovoriti.
Još da nadodam da sam prošli mjesec imala malo jaču virozu i imam Hashimoto i hipotireozu (iako to do sada uopće nije utjecalo na moje cikluse).
Hvala vam unaprijed