Test za trudnocu

breskvica

Poštovani,
Kada najranije mogu napraviti test za trudnoću obzirom na jako neuredan ciklus? U zadnjih 5 mj ciklus je bio 34, 40, 39, 31 i 28 dana...
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću možete učiniti 10-ak dana nakon nezaštićenog odnosa. Ukoliko je došlo do oplodnje test će tada to sigurno pokazati.

Poštovani,
zanima me kada mogu napraviti test za trudnoću? Zadnju menstruaciju sam imala 3.3., a spolni odnos 9.3.
Ciklusi su mi redovni od 27-29 dana. Znam da sam bila u neplodnim danima prema izračunu kada sam imala odnose ali me svejedno strah pa bih htjela biti sigurna. Je li moram čekati jos 20 dana do iduće menstruacije da vidim hoće li kasniti ili test mogu napraviti već za nekoliko dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću možete uraditi najranije 7 dana nakon odnosa jer tada dolazi do implantacije zametka u materište i lučenja hormona trudnoće. Ipak, sigurnije ga je učiniti nešto kasnije (u vrijeme očekivane menstruacije) kada je koncentracija hormona u krvi viša.

maida225

Poštovani, situacija je sljedeća, za novu godinu 1.1. sam imala spolni odnos s dečkom, koristili smo kondom. Međutim dečko je ejakulirao na moju stražnjicu nakon čega sam ja odmah otišla i istuširala se (moguće da je nešto došlo i do vagine). Bilo je sredinom ciklusa i ako su mi ciklusi inače neredovni, znali su trajati i po 60 dana, ali moram napomenuti da su se u posljednje vrijeme bili relativno stabilizirali. 7 dana nakon tog spolonog odnosa, tačnije 5-6 dana prije očekivane men meni je krenuo smeđi iscjedak (u početku svjetliji a kasnije sve tamniji), koji je trajao 2-3 dana a nakon toga i krvarenje koje je trajalo 4 dana ali je bilo nešto manje obimno nego inače (inače men traju po 6-7 dana uz jako krvarenje). Međutim mislila sam da je normalna menustracija i nisam pridavala veći značaj tome i ako mi je stvaralo sumnju što je ranije došla. Prošlo je 28 dana od te menustracije i ja nisam dobila, sačekala sam još koji dan a onda sam kupila test BlueClear koji sam uradila (nisam radila na jutarnju mokraću) i pokazao je minus (doduše svjetlu liniju, ali je kontrolna linija pokazivala da je test ispravno odrađen), nije bilo ni naznaka plusu. Opet sam se malo opustila ali evo do danas nije došla menustracija. Apsolutno nikakve simptome nemam, ni menustracije ni trudnoće, potpuno normalno kao da sam u sredini ciklusa (eventualno malo osjetim da me grudi bole). Da li bi trebala ponoviti test, da li je moguća trudnoća? Da li je moguće da test u već drugom mjesecu trudnoće ipak pokaže negativno? Prošlo je više od dva mjeseca od te posljednje menustracije i stvarno me hvata panika pa vas molim za pomoć. Jel moguće da nešto drugo odgađa nastupaje menustracije? Napominjem da je to jedini spolni odnos u zadnjih 6 mjeseci i poslije toga nisam ni pomišljala na spolni odnos big-smile

hvala Vam puno unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da se kojim slučajem radi o trudnoći test bi to sigurno pokazao. Vjerojatno je došlo do blage hormonalne neravnoteže u organizmu. Savjetujem da učinite pregled i analizu hormona.

Jagoda1234

Postovani, posljednja menstruacija je bila 10.02. ciklus traje u projseku izmedju 30-33 dana. Obzirom da sam na dan ovulacije imala nezasticen odnos s namjerom da dodje do trudnoce radila sam jucer i danas test na trudnocu. Radila sam ukupno 3 testa, dakle jucer cca. u 10h i test je bio negativan ali se nakon 20-30 min. pojavila druga crtica vrlo blijeda ali dala je +, jutros sam uradila test sa prvom mokracom i bio je takodjer negativan, treci test sam uradila oko 12h koji je isto bio negativan pa poslje 15 min vidno pozitivan. Vrlo sam zbunjena ovakvim rezultatima, koliko sam u toku test ne moze biti lazno pozitivan, ali opet na upustvima je navedeno da se zanemare rezultati nakon 15 ili vise minuta. Hvala Vam na odovoru. Lp

Branka12

Poštovani molila bih vas ako mi možete odgovoriti na pitanje imala sam menz 15.2.-20.2. ciklus mi je 28 dana od 1.3-6.3 imala sam je zaštićeni odnos dečko je svih tih dana obavljao u mene po nekoliko puta smo imali odnose u danu i noći dali mogu ostati trudna i dali su plodni dani hvala unaprijed i kada bih mogla napraviti test za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jagoda, budući da na testu piše da rezultati nakon 15 minuta nisu vjerodostojni, najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. No, moguće je da ste testove uradili prerano. Najsigurnija metoda je određivanje beta hcg-a iz krvi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Branka, odnosi su bili u vrijeme plodnih dana i postoji mogućnost trudnoće. Test je najbolje napraviti tjedan dana nakon izostanka menstruacije.

Jusufi777

Poštovanje, koristili smo one step trakice i uradili sve kako treba, pojavila je se kontrolna linija i linija iznad crtice max koja je se jedva vidjela tacno na onom mjestu na kojem se mjenja tekstura. Da li je negativan ukoliko se pojavi i druga linija na samom dnu trakice tacno na mjesto gdje zavrsava tekstura trakice na kojoj je i linija koja oznacava negativan test?

Ivo Balenović, dr. med.

To bi trebao biti negativan rezultat.

zabrinuta_222

Poštovani,
menstrualni ciklus varira mi od 29 do 34 dana. Posljednja dva ciklusa trajala su 29 dana.
Posljednju menstruaciju imala sam 16. svibnja, a odnose bez zaštite s prekinutim snošajem 1.,2,.3.,4. lipnja.
S obzirom na to da još nisam dobila menstruaciju na 34. dan ciklusa (prekjučer poslijepodne) napravila sam test koji je bio negativan. Mislite li da trebam ponavljati test? Ne znam koji bi mogli biti drugi razlozi kašnjenja menstruacije pošto sam početkom mjeseca bila kod ginekologice i sve je bilo ok. Koji bi mogli biti drugi razlozi i ima li ikakvog utjecanja cjepivo protiv covid-19 koje sam primila prije nekoliko dana?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je, obzirom na vrijeme kada je rađen, pouzdan. Hormonska neravnoteža je najčešći uzrok kašnjenja menstruacije.

Ajlaalj77

Poštovani, zadnja menstruacija mi je završila 24.07. gdje sam imala odnos sa dečkom kroz tri dana tj.27.07. Kroz sedam dana pojavio se smeđi iscjedak koji je i bio dosta krvav (mislim da sam imala predovulacijsko krvarenje) koji je trajao pet dana. Menstruacije su mi neredovne i narednu menst bi trebala dobiti tek početkom Augusta pa me zanima da li bi mogla sad uraditi test kako bi isključila moguću trudnoću??!? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je od zadnjeg odnosa prošlo više od 10 dana, možete uraditi test.

Maki9956

Pozdrav doctore,
Posladnja menstruacija moje devojke je bila 8.7 (traju od 28-30d nikada nisu kasnile). Sada joj prvi put kasni i u strahu smo da nije došlo do trudnoće . Imali smo redovne odnose sa prekinutim snosajem pored čega sam u velikoj vecini koristili odnosa koristio zaštitu. E sada do ocekivanog ciklusa nije došlo i mi smo uradili test za trudnoću u pitanju je bio detect koji ima osetljivost 20 mIU/ml β-hCG uradili smo ga predveče tako ato smo taj deo koji treba da bude pokvasen urinom ubacili u čistu kutijicu za urin i nakon toga je stavili na ravnu površinu. Pokazala se debela linija na slovu c sto znaci đ aje test negativan.kolika je sigurnost testa u ovom slučaju.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je prošlo 14 i više dana od odnosa test je vrlo pouzdan.

Maki9956

Pozdrav doktore, da se nadovežem na prošlo pitanje dakle, devojci je kasnilo 10ak dana. Sada je dobila ali krvarenje joj nije kao obično naime veoma malo krvi joj se pojavljuje na ulosku a kada se obrise ima je ali opet ne kao pre . Citali smo o krvarenjima tokom trudnoće i želim da vas pitam jel treba da ponovimo test

Maki9956

Zaboravio sam da dodam da oseća mučninu i glavobolju uz bolove u celom stomaku. A sinoc je povraćala i u tragovima se krv pojavljivala.