androloška obrada

kika

suprug treba obaviti andrološku obradu ,molim vas da nam objasnite što se podrazumijeva pod tim pojmom,koje pretrage? nakon koliko vremena se može obaviti spermiogram poslije antibiotske kure?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Androloška obrada u supruga podrazumijeva pregled i konzultaciju od strane urologa, te analizu spermiograma i endokrinoloških pretraga (FSH, LH, testosteron). Savjetuje se da se spermiogram učini sedam do deset dana po završetku antibiotskog liječenja kako bi se dobio objektivan nalaz.