Anksioznost sa napadima panike

slovenija

Poštovani doktore,
patim od vrlo jakih paničnih napada, koji se javljaju u intervalima kada sam pod intenzivnim stresom, kao u ovom periodu.
prošla sam i psihijatrijsko liječenje gdje su mi propisali xanax ili xelex od 0,25-0,50 po potrebi.
Planiram trudnoću pa me zanima što vi mislite da li se smiju uzimati ti lijekovi od samog početka.
Rodila sam prvo dijete prije 7 godina, i po potrebi sam uzimala normabel od 2mg, al tek u drugoj polovici trudnoće.
Sin je rođen savršeno zdrav.
hvala i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ti lijekovi nisu dozvoljeni u ranoj trudnoći. Normabel je dozvoljen.

slovenija

Hvala lijepa na Vašem brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.