Beta hcg

kris36

poštovani, imala sam odnos 12.02., tačno na dan ovulacije. Željela bih provjeriti da li sam trudna. Mogu li uraditi beta hcg iz krvi 27.02? Hoće li rezultati biti pouzdani s obzirom da bi se test radio 15 dana nakon ovulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa biti će pouzdan.

Bambina55

Postovana,

Odnos je bio 7.1 tad su bili plodni dani, 19.1 Sam dobila menstruaciju koja je bila "normalan". Prije ove menstruaciju imala Sam uzasne grceve u donjem dijelu trbuha I Isla mi je lagana sukrvica. Prije nego sam se narucila kod ginekologice napravila sam dva testa koja su bila pozitivna.Doktorica me je pregledala I rekla da nista ne vidi ali da izvadim betu. U medjuvremenu sam dobila menstruaciju.Izvadila sam betu I pise vrijednost 32.3 I interval do 5.3.Koje je vase misljenje? Slijedece tjedan sam narucena na pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta je lagano pozitivna. Ona se u urednim trudnoćama udvostručuje otprilike svaka dva dana. Trudnoća se ultrazvučno može vidjeti kod vrijednosti iznad 1000. Ukoliko se beta ne udvostručuje u pravilnim razmacima (svaka dva dana) treba misliti na izvanmaterničnu trudnoću.

Bambina55

Postovani hvala na odgovoru. Trebala bi ponoviti betu ovaj tjedan jel tako? Nakon predzadnje menstruacije kada je trebala biti ovulacija imala sam osjecaj da ovuliram (lagani bolovi u jajnicima) no grudi su me bolile na dodir I dobila Sam lagane mucnine no to sam ignorirala.Tjedan Dana Nakon toga uhvatli su me bolni grcevi praceni sa ugruscima I sukrvicom pa Sam nakon toga napravila test koji je bio pozitivan. Doktorica mi je rekla da je njoj to sve cudno.Meni je cudno sto su zadnje dvije menstruacije dosle tocno u dan kada su trebale.Je li moguce da je to bio spontani u ranoj trudnoci? Nakon koliko vremena se beta vraca u normalu ako je bio spontani? Sve sto je u intervalu ispod 5 se smatra da nema trudnoce ili beta mora biti 0? Srdacan pozdrav doktore

Ivo Balenović, dr. med.

Ponovite betu, vrijednost ispod 5 isključuje trudnoću. Ukoliko se vrijednosti bete smanjuju moguće da je bio rani spontani. Kojom brzinom će se beta nakon spontanog vratiti u normalu ovisi o njenim vrijednostima, tj. tjednu u kojem je došlo do spontanog.

barbi357

Poštovani, možete li mi pojasniti nalaz bete hcg? Rezultat je <2,0 a ref. interval 0,00-6,00, mjerna jedinica IU/L

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta HCG-a je negativan, tj. isključuje trudnoću.

Bambina55

Postovani,pisala sam vam prije. 22.2 rezultat bete je bio 32.3 interval do 5.3. Danas 27.2 rezultat je 11.9 interval do 5.3. Zasto je taj interval uvijek isti? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost beta hcg-a su u opadanju. Moguće da je došlo do ranog spontanog pobačaja. Savjetujem da ponovite nalaz.

Archy113

Zadnju menstruaciju sam imala 11.6. 8.7 mi se pojavi blijedoroza krv trajalo je 2 dana. Posumnjala sam na trudnocu. Uradim test pozitivan. Betu uradila 11.7 bila je 17.37,13.7 ponovo uradim bila je 20.33 doktor je rekao da opet ponovim za 2 dana. Sta bi to moglo biti

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost beta hcg-a se udvostručuje otprilike svaka dva dana ako se radi o urednoj intrauterinoj trudnoći.