Cervikometrija

alterego2

Poštovani, trenutno sam 23+1 tt. Tijekom današnjeg pregleda doktor je ustanovio blagu smekšanost cervixa, koji je 1 čl., uloživ za vršak prsta. Cervikometrijom je ustanovljeno da je dužina 42 mm, uu oblik T. Doktor je rekao ds je to ok nalaz, no da bi valjalo učintiti cervikalne briseve, međutim mene panika ne popušta. Molim za Vaše mišljenje i možda koji savjet. Je li potrebno mirovanje? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz cervikometrije je uredan. Nije potrebno mirovanje. Izbjegavajte teže tjelesne napore, dizanje tereta i dulje stajanje.

Sirena1234

Pozdrav,
Trudna sam 22+5 na dan pregleda
nalaz ginekologa je sljedeci:
uvz: kčs poz, tt 523 g, BPD 54, HC 199, ,AC 176, FL 40, biometrija za 23,tj.. fetalna dinamika uredna, cevikometrija T oblik 28 mm, kod kompresije glavicom 25 mm
status: cerviks 3/4 čl, zatvoren.
Terapija: STROGO mirovanje, ležanje, ljevi bok, vitamini ,mg, Utrogestan 3*1 tbl.
Zanima me koliko je ozbiljna situacija cerviksa, i dali moze uzrokovati bilo sto to sto kad moram na vc ili se ici tusirati moram ici stepenicama na drugi kat? prepisano mi je lezanje na ljevom boku, no nemogu uvjek jer ne ponekad boli trbuh kad lezim na ljevoj strani, ima li veze ako se okrenem na desni? Na desnoj strani me nista ne boli.. Povremeno imam bolove u ljevoj strani abdomena, ali nisu dugotrajni i nisu previse bolni.
Ovo mi je prva trudnoca nakon spontanog, jako se bojim pa se nadam da mi mozete odgovoriti.. Unaprijed hvala i ispricavam se na duzem postu.