Cerviks

Maja12345!

Poštovani,
molila bih Vas za jednu kratku
informaciju.
18 sam tjedan trudnoce, prva trudnoca, dobivena postupkom FET, imam skoro 35 godina. Od transfera stavljam utrogestan 3×200 mg dnevno.
E ovako bila sam nedavno na pregledu i ginekologinja mi je produzila stavljanje progesterona.
Kasnije gledam u trudnicku i pise mi ovako CL =31 mm , T .
Googlanjem sam skuzila(ako sam dobro skuzila) da mi je duljina cerviksa samo 31 mm i da je oblika T.
E sad koliko vidim da je za 18tt to dosta skraceno a nije mi rekla da moram mirovati niti me ikako upozorila na neki oprez. Osjećam neko probadanje u području trbuha i malo me zna boluckati na ulazu u rodnicu.
A posto bih trebala ići na put u Dubrovnik iz Osijeka na svadbu strah me. Zanima me da li je sigurno ići avionom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz nije zabrinjavajući. Možete putovati avionom.