Crijeva u trudnoći

nika94

Poštovani,
13 sam tjedan trudnoće, sve je u redu, no zadnjih par dana me navečer počinju mučiti crijeva..onaj osjećaj kad mi krulji i glasno se čuju..a nisam ni gladna, niti popila gazirano ni kavu ni ništa slično..najela se normalno, ni masno ni ništa...ali svaku večer kao da sam najgladnija na svijetu. Da li da se brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tri od četiri žene u prvom tromjesečju trudnoće imaju neki oblik poremećaja funkcioniranja crijeva, među kojima su najčešći zatvor i nadutost crijeva. Povećajte dnevni unos prehrambenih vlakana. Netopljiva vlakna se ne probavljaju, a ubrzavaju probavu tako da vežu vodu i povećavaju volumen stolice. Na taj način preveniraju opstipaciju i nadutost. Povećajte i unos tekućine.