Hormoni stitne u trudnoci i d dimer

Mila92

Postovani, 16 nedelja sam trudnoce. Radila sam preventivno hormone stitne zlijezde i rezultati su sledeci:
TSH= 4. 63 ref od 0.55 do 4.78
Trijodtironin(s)= 2,79 ref 0.92-2, 79
FT4 =12,42 ref 11, 5- 22.7
Antitijela na Tireoglobulin(s) 52, 30 ref 0-4.11
Dok je vrijednost d dimera 0,63 mg/L, ref vrijednost 0-0 5.
Molim Vase misljenje.
Napomenucu samo da sam zadnjih 15 dana jako pod stresom, jer mi je receno da mi je cerviks kraci i beba nisko, te je ruzicna trudnoca, al ne alarmantno,i razlog vise za stres je sto sam ostala bez posla i primanja. Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se endokrinologu radi obrade i terapije. Hormoni štitnjače su u disbalansu. Povišenje d-dimera je fiziološka pojava u trudnoći. Prerano je da bi se govorilo da je 'beba nisko'.

Mila92

Postovani, bila sam kod endokrinologa. Imam Hasimoto, autoimunu bolest stitne i dibila sam terapiju kojom ce se nadam se hormini regulisati. Samo me zanima Vase misljenje, da li s obzirom da ja za ove probleme sa stitnom nisam znala do pocetka 17 nedelje, da li to moze ostaviti neke posledice za plod. Do sada se razvija u skladu sa sedmicom.
I da li moze ostaviti posledice tipa mentalne rerardacije, u nekom obliku po djetetu. Hvala mnogo

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. To neće imati nikakve posljedice po plod.

Mila92

Postovani, trudna sam 19 tj.
vrijednost glukoze na taste je 4.8mmol/L , a 2h nakon jela je 6.1, a inzilina na taste je 9.8, a 2h nakon jela 26 3.
Vase misljenje o vrijednostima? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti su uredne.

Beogradjanka

Postovani, imam pune 37 nedelje trudnoce
Ddimer je los, pa me zanima koliko je ovo los rezultat i da li moze da ugrozi bebu?
Pt(s) 11.10 ref vr. 11.8-15.10 sec
Pt(inr) 0.910 ref vr. 0.800-0.1000 inr
Pt(%) 118 ref.vr 70-130 sec
Aptt(s) 21.2 ref vr 18-28sec
Ddimer 4.85 cut off 0 5 mg/l

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, D dimeri su fiziološki povišeni u trudnoći. To je uredan nalaz.

Beogradjanka

Ja sam dobila terapiju 1x dnevno bocka Fraxipirin od 0.3.
Iskreno, doktori su mi rekli da moze da dodje do problema sa trudnocom i bebom, pa sam bas zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Još malo pa ćete roditi. Neće biti nikakvih problema.