Alergija na spermu

Day

Poštovani, u posljednjih 6 mjeseci stalno patim on neugodnog vaginalnog mirisa i svraba. Vaginalni miris je toliko neugodan da se osjeti preko odjece popracen obilnim vodenim iscjetkom.

U to vrijeme izbjegavam od odnose dok se situacija ne popravi i dolje bude sve ok.
Primjetila sam da dan nakon svakog odnosa sa deckom bez kondoma i bez prekinutog snosaja dolazi do pojave mirisa i svrbeza.

Jel postoji mogucnost da je to zbog sperme? Jel se to moze nekako testirati?
Preporucujete li mi canesten vaginalete i kremu za partnera?

I najvaznije pitanje: moze li se to nekako izljeciti tako da se ne javlja nakon svakog odnosa. Ne koristimo kondom, niti bilo kakav oblik cuvanja od trudnoce.. kad se desi desi.
Al uzasno mi rusi samopouzdanje smrad vagine.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim simptomima vjerojatno se radi o bakterijskoj upali (trihomonsa, gardnerela?). Savjetujem ginekološki pregled i terapiju prema nalazu. Canesten djeluje isključivo na gljivice. Metronidazol djeluje na navedene bakterije koje su najčešći uzrok vulvovaginitisa.