intezivna češanja u trudnoći

Marina

Poštovani !
Molim vas da mi pomognete sa informacijom zbog čega imam učestalu i intezivnu potrebu za češanjem po cijelom tijelu posebno po dlanovima i tabanima .Kada se počešem po iritiranom mjestu imam se potrebu češati "satima".Inače sa trudnica u 38.tjednu trudnoće i ginekološki pregledi su uredni . Po tjelu nemam nikakav osip i slično.
Nadam se da će te mi pomoći sa odgovorom zbog čega se to događa i šta činiti da se to rješi jer to prelazi u veliku nelagodu

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Marina,
uzrok vaših tegoba je kolestaza. Nakon poroda svrbež će prestati.
U trudnoći kolestaza može prestavljati opasnost za dijete, pa se zbog toga javite svom ginekologu.