Kontracepcija

Sara762

Poštovani,

kako imam izrazito bolne menstruacije (ne pomaze ni brufen od 800mg), ginekolog mi je prepisao YAZ kontracepcijske pilule bez prethodno obavljenih krvnih pretraga.

Zanima me biste li mi savjetovali da napravim krvni nalaz ili mislite da je u redu početi piti tablete bez prethodno obavljenih pretraga?

Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste mlada i zdrava osoba nije neophodno uraditi labarotorijske nalaze prije početka uzimanja kontraceptiva. Ipak, ne bi bilo loše imati osnovne nalaze.