Kontraceptivne pilule

kaca726

Postovani, planiram da pocnem da pijem pilule, recite mi da je je tacno ukoliko se u nekom trenutku budem odlucila da prestanem, da li ce menstruacija da kasine po 2,3 meseca ili ipak ne mora sa znaci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema pravila, ali ponekad nakon prestanka uzimanja pilula treba dva do tri mjeseca da se ciklus stabilizira.

kaca726

Da li taj ne redovan ciklus, moze da se poboljsa nekim.dodatnim tabletama ili je to samo od sebe, dok se ne vrati u normalu?

Ivo Balenović, dr. med.

Regulirati će se sam od sebe. Kada se uspostavi hormonska ravnoteža na razini hipotalamus - hipofiza - jajnik.

kaca726

Hvala na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Shizzim

Dobar dan,molim vas za brz odgovor jer me panika uvelimo vec razara.Ovako stoje stvari imala sam ciklus 12.05 i trajao je nekih 6 dana.Odnos sam imala 21.05 i pilulu sam popila nakon osam sati istog dana..27.05 sam dobila menstruaciju koja mi vrlo malo ide u vidu braon iscedka kad piskim je na papiru malo rumenije nalik krvi ali nista puno koristim dnevne uloske jer toga malo ima.E sad problem je to to traje vec duze vreme danas je 08.06 znaci proslo je 13dana a ja idalje imam.Da li je to normalno?strah me obuzima veliki.Za dva dana trebam da dobijem redovnu menstruaciju posto dobijam na 28 dana a zadnja je bila 12.05 ako ne racunam ovo izmedju sa tabletama koje idalje traje.hvala na odgovoru ako ste uspeli da me razumete

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je zbog tablete došlo do krvarenja. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne nastupi na vrijeme javite se na pregled.