Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Lindynette 0,075 mg + 0,03 mg


Autor Poruka

roxma

17.04.2020. 17:35

Postovani,
od 12.mjeseca pijem Lindynette 0,075 mg + 0,03 mg te sam do sada dobivala menstruaciju tocno 3 dana nakon 21.dana uzimanja i menstruacija traje 3-4 dana, znaci unutar onih 7 dana pauze. Zadnju urednu menstruaciju sam imala 1.4. do 4.4., te bi sljedeca trebala biti 29.4. Vec dva tri dana imam jako blage bolove kao predmenstrualne/menstrualne, nisu zapravo ni bolovi nego kao lagani grcevi ali jedva da se osjete.
Takoder, sa lijeve strane trbuha, izmedu kuka i pupka (oprostite ne znam kako bih definirala dio), kao da napipam jedan tvrdi dio koji kao da mogu pomicati s unutarnje strane. Zanima me da li je to normalno ili se radi o necem neobicnom? Trudnocu mogu isljuciti sigurno? Tablete uzimam svaki dan u tocno vrijeme i nikada nisam preskocila ili zaboravila.
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

18.04.2020. 11:30

Poštovana, obzirom da redovito uzimate tablete trudnoću možete isključiti. Bez pregleda ne mogu reći što je to što pipate.

roxma

18.04.2020. 16:55

zahvaljujem na odgovoru. koji bi mogao biti razlog osjecaja menstrualnih bolova? takoder, zaboravila sam napomenuti da u onih 7 dana dok nisam uzimala tablete, nisam osjetila te bolove. mogu li to biti nuspojave kontracepcije? (iako ih pijem vec 5 mjeseci i u pocetku mi nisu smetale)

Ivo Balenović, dr. med.

19.04.2020. 13:25

Bolovi u abdomenu su toliko nespecifičan simptom da je bez dijagnostike nemoguće reći uzrok. Moguće da su od urinarnog ili probavnog trakta, možda od kralježnice, a moguće da je nuspojava kontraceptiva (iako je mala vjerojatnost budući da ih uzimate već 5 mjeseci)