Lindynette 0,075 mg + 0,03 mg

roxma

Postovani,
od 12.mjeseca pijem Lindynette 0,075 mg + 0,03 mg te sam do sada dobivala menstruaciju tocno 3 dana nakon 21.dana uzimanja i menstruacija traje 3-4 dana, znaci unutar onih 7 dana pauze. Zadnju urednu menstruaciju sam imala 1.4. do 4.4., te bi sljedeca trebala biti 29.4. Vec dva tri dana imam jako blage bolove kao predmenstrualne/menstrualne, nisu zapravo ni bolovi nego kao lagani grcevi ali jedva da se osjete.
Takoder, sa lijeve strane trbuha, izmedu kuka i pupka (oprostite ne znam kako bih definirala dio), kao da napipam jedan tvrdi dio koji kao da mogu pomicati s unutarnje strane. Zanima me da li je to normalno ili se radi o necem neobicnom? Trudnocu mogu isljuciti sigurno? Tablete uzimam svaki dan u tocno vrijeme i nikada nisam preskocila ili zaboravila.
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da redovito uzimate tablete trudnoću možete isključiti. Bez pregleda ne mogu reći što je to što pipate.

roxma

zahvaljujem na odgovoru. koji bi mogao biti razlog osjecaja menstrualnih bolova? takoder, zaboravila sam napomenuti da u onih 7 dana dok nisam uzimala tablete, nisam osjetila te bolove. mogu li to biti nuspojave kontracepcije? (iako ih pijem vec 5 mjeseci i u pocetku mi nisu smetale)

Ivo Balenović, dr. med.

Bolovi u abdomenu su toliko nespecifičan simptom da je bez dijagnostike nemoguće reći uzrok. Moguće da su od urinarnog ili probavnog trakta, možda od kralježnice, a moguće da je nuspojava kontraceptiva (iako je mala vjerojatnost budući da ih uzimate već 5 mjeseci)