Menstruacija

Iviciva

Pozdrav ispričavam se na smetnji. Imala sam prvi spolni odnos početkom ovog mjeseca pred ovulaciju, naravno sa zaštitom. Inače pijem Belara tablete za policistične jajnike i neredovite menstruacije. Ostale su mi jos 3 tablete belare a ja sam menstruaciju dobila jučer. Zanima me da li je to uredu, imam li razloga za brigu. Također me zanima postoji li nogućnost trudnoće jer sam citala o nekom kvarenju slicnom menstruaciji i s ad se bojim

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepcijske tablete, Vi nemate ovulaciju (niti plodne dane). Ne postoji mogućnost trudnoće.

Iviciva

Hvala, vam. Znaci nemam razloga za brigu zbog uranjene menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu.

Iviciva

Pozdrav već sam vam pisala, kako sam dobila menstruaciju ranije 4 dana nije bilo jako krvarenje,a trebala mi je početi prije 3 dana meni menstruacija i dalje traje. Krvarenje nije jako, je li to normalno unatoč onome što sam vam ranije napisala? Imam li potrebe za brigu oko trudnoće ili sličnih stvari? Hvala, lp.

Iviciva

Trbuh me jako bolio ovih dana i danas, a menstruacija je nesto svjetlija nego inace. Nadam se da nije nista ozbiljno,a niti da se radi o nezeljenoj trudnoci

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Ako se u to želite uvjeriti možete uraditi test na trudnoću.

Somebody77

Postovani, jedna stvar me jako muci. Imam 18 godina i PCOS. Nikad mi menstruacija nije preskocila, ali ciklusi su 31 dan, 32 pa 36 pa 30 pa 33 pa 29... malo odstupaju, ali nista strasno. Naime, prije 5 dana sam trebala dobiti menstruaciju, ali nista. Nit me bole grudi kao inace, niti trbuh, nista. Prije 3 tjedna sam izgubila kucnog ljubimca, u Zagrebu sam i s potresima sam vec na rubu zivaca. Uglavnom, u zadnjih mjesec dana jako puno drame i stresa... nekako se tjesim da je zato nema. Iskreno, uzasno se bojim i same pomisli da bih mogla biti neplodna i sad mi ova situacija s kasnjenjem uopce ne ide u prilog. Trudnoca nije moguca. Molim Vas za savjet, inace, nizak mi je estrogen bio proslu menstruaciju valjda jer sam mrsava.

Hvala unaprijed i ugodan dan zelim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izostanak menstruacije i neredoviti ciklusi su karakteristični za PCOS. Stres i tjelesna težina isto tako imaju veliki utjecaj na menstruacijski ciklus. Menstruacija će izostati kada udio masnog tkiva padne ispod određenog postotka (18 %) jer tada ne dolazi do ovulacije.

Somebody77

Hvala Vam puno na odgovoru. Imam 180 cm i 65 kila, udio masnoca je oko 25%.. stvarno ne znam je li onda do toga iako mi svi govore da sam premrsava. Nadam se da ce menstruacija doci..

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je zbog stresa. Preporučam analizu hormona.

Annaw992

Postovani doktore Balenovic. Zadnju menstruaciju sam imala od 14.1. Do 17.1... imam uredno svaki mjesec menstruacije. Operirala sam endometricnu cistu na lijevom jajniku...nesto jajnika je ostalo ...ali jajovod je izvaden...desni su rekli da je uredu...sa nekom manjom cistom. Nakon operacije vise me ne boli jako trbuh kako je znao prije. Naravno doktori su rekli da vj necu moci zanjeti prirodnim putem...i da se odlucim na potpomognutu. Ali ja ne odustajem...pokusavam prirodno... znaci kao sto sam rekla...zadnja mens. je bila od 14.1. Do 17
1 , od tada imamo nezasticene spolne odnose...svaki put ejakuirq u mene...e sad me zanima po vasem misljenju...mislite li da je mogucnost trudnoće moguca ?? S obzirom na jedan i pol jajnik i jedan jajovod za kojeg su rekli da je okej.. i da napomenem...oko 22..23..me uzsno jajnik bolio...grcio...danas evo osjecam neke lagane grceve u maternici...kao da prelazi u lijevu nogu...i imam neki pritisak dolje...dali mislite da sam mozda trudna ??..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom postoji šansa za trudnoću prirodnim putem - jedan jajovod i jajnik su dovoljni za prirodnu oplodnju. Stav je da se, (ukoliko nakon godinu dana uz redovne odnose ne dođe do trudnoće), krene s nekom od metoda potpomognute oplodnje.

Iviciva

Test sam napravila pojavila se samo jedna crtica

Ivo Balenović, dr. med.

To isključuje trudnoću.

Annaw992

Postovani doktore da se nadovezem na moje pitanje...ako sam trudna(mada to jos neznamo jer je rano) dali je normalno da imam kao neke grceve prolazne u donjem djelu trbuha, inace ih prije nikad nisam imala ni kad bi trebala dobiti, onako zategne pa prestane, preko dana me ni ne steze toliko nego tek navecer kad se umirim i legnem....onako sa lijeve pa malo sa desne strane, pa u maternici...stalno me neki umor hvata...samo bi spavala...i kad sjedim bolucka me...nisu to jaki grcevi...onako da ih osjetim...mada zna u naveatima doc onako zegne i prestane... ne pece me nista nit ista takvoga...vec onako nelagoda neka...jer zqdnju menstruqciju sam dobila tjedan i pol prije ocekivane...nije me bolilo ko sto inace zna...nije puno je ni bilo ko inace...znali su se komadici nac...alii ne kao inace da ih ima jako puno...i naduta sam...kao da me neko napuho zrakom...dali nakon ovoga svega mislite da ako sam trudna da je to normalno? Jer mi je ako je to prva trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponekad se implantacija može osjetiti kao blagi grčevi. Grčevi implantacije osjećaju se slično kao kod menstrualnih grčeva, samo su blažeg intenziteta. Neke žene doživljavaju lagano povlačenje, trnce ili bockanje. No, da bi se dijagnosticirala trudnoća potrebno je uraditi test na trudnoću ili uzv pregled (ukoliko izostane menstruacija - 10-ak dana nakon).

lena98

Postovani doktore, imam jedno pitanje za Vas.
Pre 10 dana operisala sam nos (rinoplastika) i zbog oporavka pila sam Brufen, Serapin (protiv otoka), Paracetamol, Antibiotik i jos zbog upaljenog grla svakakve tablete i sprejeve za grlo i vitamine. Danas trebam dobiti menstruaciju mada idalje nisam iako sam prosli pit dobila u ovim prepodnevnim casovima. Jutros me je samo boleo stomak malo ali nisam sigurna da su bili menstrualni bolovi. Dosta sam slaba zbog celog oporavka a onesvestila sam se cak prekjuce kada sam bila na kontroli, oporavak posle operacije je bio uz pracenu i temperaturu i grip u isto vreme.. Zanima me da li je moguce da menstruacija zakasni oko tog stresa ili od kolicine lekova koje sam pila? Inace mi ciklus traje 26-28 dana, imam 17 godina i stresiram se zbog trudnoce ako mozda zakasni iako ste Vi napisali na drugoj temi da trudnoca ne bi trebala biti moguca. Hvala unapred! Pokusavam ne razmisljati o tome i ne nabijati sebi jos veci stres pa da samim tim zakasni..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što ste naveli je mogući uzrok kašnjenju menstruacije. Ako se želite uvjeriti da niste trudna uradite test.

lena98

Hvala puno na odgovoru. Menstruacija je stigla! Tacno na dan kada je i trebala (inace su uvek redovne). Malo je bolnija nego inace ali bitno da je tu happy