Mjesecnica nakon 16 dana

Andrea1988

Dobar dan! ZM mi je bila 3.1-6.1. medutim,dobila sam je ponovno nakon 16 dana 19.1. i jos uvijek traje. Mene sve ove dane krvarenja boli stomak i naduta sam. Osjecam pritisak i nelagodu. Inace su mi ciklusi od 24-29 dana i nikad mi se ovako sto nije dogodilo. Papa test iz 4. mj.2017. je uredan kao i svi brisevi i spolni hormoni koje sam radila u 8. mj. Imam zavaljenu maternicu. Pokusavam zatrudnjeti vec 4 godine i zbog toga smo na pretragama. Mene zanima sto ovo moze biti? Kada ja sad mogu ocekivati sljedecu mjesecnicu? Jer ovu sam ocekivala tek oko 1.2. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli moguće da je došlo do disfunkcionalnog krvarenja zbog slabije funkcije žutog tijela. Takvo krvarenje se javlja prije menstruacije i nadovezuje se na menstruaciju. Liječi se primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa. Savjetujem da učinite kontrolnu analizu hormona uz određivanje progesterona 21. dana ciklusa.

Andrea1988

Hvala na odgovoru. Znaci,ako sam dobro shvatila ovo nije mjesecnica i mogu novo krvarenje ocekivati vec pocetkom mjeseca racunajuci 28 dana od prosle mjesecnice od 3.1.? Sutra idem kod ginekologa svakako.

Ivo Balenović, dr. med.

Vrlo vjerojatno. Bez pregleda je teško to sa sigurnošću tvrditi.

Andrea1988

Dobro Vam jutro! Bila sam kod ginekologa nakon sto mi je krvarenje prestalo i dobila od njega isti odgovor kao sto ste mi vi rekli. (disfunkcionalno krvarenje) I receno mi je da ce mjesecnica nastupiti za koji dan. Medutim, ja jos uvijek nemam mjesecnice. Ocekivano vrijeme je bilo oko 1.2. Na pregledu mi je utvrden jedan blago policistican jajnik. Ako bi racunala ciklus od 3.1. do danas- proslo je 37 dana a od onog disfunkcionalnog od 19.1.-21 dan. Mene zanima jeli prema ovome meni kasni mjesecnica i dali je moguca trudnoca? Hvala unaprijed!

Abstract

Poštovani, unaprijed se zahvaljujem na odgovoru. Posljednju menstruaciju sam imala 17.12.2017. godine. Narednu sam trebala dobiti 17.01.2018. godine. Kada je kasnila 5 dana, radila sam test na trudnocu, bio je negativan. Nisam imala spolni odnos, samo dodire sa momkom i obostrana zadovoljavanja. Cekala sam sedam dana i uradila ponovo test za trudnocu, bio je negativan. Nakon sto je kasnila 14 dana, otisla sam 31.1.2018. godine ginekologu. Nalaz je sljedeci : Uterus uredne eho strukture promjera 7,6x3,98x4,96 sa endometrijem promjera 1,21. Adnaeca obostrano uredna promjera 1,43x2,23 i 2,55x2,02. Cavum Douglasi b.o. Dg/ Amenorrhoea sec. TH/Duphaston tbl 2x1 10 dana.
Deset dana pijem duphaston, imam bolove u stomaku kao kad dobijem i sve simptome za dobit, ali ne dobijam. 23 dana kasni. Zaboravila sam napisati da sam imala svih 14 dana bijelo pranje, i stresan period, plus nova dijeta.
Zanima me da li ikakve sanse postoji da sam trudna, i koji su naredni koraci ako ne dobijem.? Spolni odnos nisam imala, samo dodire i uzivanja, erekcije njegove na tijelo, ali ne u rodnicu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Andrea, prema navedenom trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Abstract, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Ukoliko menstruacija ne bi nastupila učinite kompletnu hormonsku analizu.