mogu li zatrudniti ako??

hepi987

Poštovani,
htjela bih Vas nešto pitati.
Imam dečka, i nikada nismo spavali, no sinoć smo se malo zanijeli i završili na krevetu...
oboje smo bili bez odjeće i naši spolni organi su se doticali ali nije došlo do njegovog ulaska. na kraju je on svršio po meni, ali nije gurnio unutra već je kraj nje, možda i po njoj.
postoji li šansa da je sperma pronašla put unutra i kroz moj himen ( djevica sam) i da ostanem trudna? zadnja menstruacija je bila 21.6.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, male, gotovo nikakve su šanse za trudnoćom, a bio je i 25. dan ciklusa koji spada u neplodne dane, ako su ciklusi pravilni i nema većih godišnjih odstupanja.

hepi987

Hvala Vam na odgovoru.
Bila sam kog ginekologa koji mi je dao pilule za dan poslje.

Mogu li samo postaviti još jedno pitanje? Radi se o tome da smo to isto radili prije 2 tjedna, kada su mi bili plodni dani, ali tada nije došlo do ejakuliranja na mene.
Naime, znam da ove tablete djeluju tako da zaustavljaju i odgađaju ovulaciju. Danas sam osjetila da mi se grče jajnici, stoga sam zaključila da su tablete počele djelovati, jesam li u pravu?

I sada pitanje: ako mi jajnici grče, znači li to da se prije 2 tjedna ( kada smo prvi puta moj dečko i ja radili istu stvar, ali nije ejakulirao na mene ) nije nista dogodilo, odnosno da je rad jajnika znak da prije 2 tjedna također nije došlo do trudnoće?

Oprostite ako pitam banalna pitanja, ali sam stvarno zabrinutasad

Hvala još jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne grče se jajnici već maternica pod utjecajem hormona koje ste uzeli izvana u svrhu postkoitalne kontracepcije.
Predlažem Vam da se konzultirate sa Vašim ginekologom i da započnete sa hormonskom kontracepcijom od prvog dana iduće menstruacije, jer ovako će te strahovati svakih nekoliko dana. Pozdrav.

hepi987

Hvala Vam na odgovoru i na savjetu, svakako ću Vas poslušati.

Ako je maternica to što mi se grči, znači li to da nisam trudna? bi li se grčila da jesam?

anonimus992

Mogu li zatrudniti ako ga je samo 3 puta stavio u mene,a bila sam djevica do tada??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, neće zatrudnjeti ako nije došlo do ejakulacije. Ne brinite.

malajelena

Dobar dan,

imam 27 godina i oduvijek imam neredovite menstruacije u razmaku od 35-55 dana, ali bez obzira na neredoviti ciklus uvijek imam ovulacije. Ovulaciju primjećujem prema staklastoj i rastezljivoj sluzi te nakon ovulacije menstruacija mi uvijek dođe za 14 dana. Prije godinu i pol bila sam na ginekološkom pregledu i vadila sam hormone i nalaz je pokazao da imam malo sniženi estradiol, a da su svi ostali hormoni uredni. Prije nekoliko mjeseci sam ponovno bila na redovitom ginekološkom pregledu te nakon obavljenog ultrazvuka ginekologica mi je rekla da nije potrebno vaditi ponovno hormone da bi vidjela da li mi se je hormon estradiol vratio u granice normale jer prema ultrazvučnoj slici ona je vidjela da bi mi sada estradiol trebao biti u normalnim granicama. Ona je to vidjela prema debljini edometrija koji je tada bio 9 mm.
Ono što mene brine su moje neredovite menstruacije... I moje pitanje je: " Da li ste već susreli žene sa sličnim problemima" ? I što vi mislite, prema nekim vašim iskustvima, da li ću kada se jednom odlučim za bebu ( za 1-2 godine), da li ću imati problema oko začeća bebe? "

Unaprije vam zahvaljujem na odgovoru...I oprostite ako vas gnjavim, ali muči me to jako...happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako su spolni hormoni uredni kao i uzv nalaz ne mislim da bi trebali imati problema.
Svakako bih vam savjetovao kontraceptive pilule kroz 3-6 mj. da vam se ciklus dovede u normalne granice.

malajelena

Puno Vam hvala na odgovoru.
I još samo jedno pitanja... Pročitala sam u jednom članku da su jajnici ti koji u većini čine sintezu estrogena u organizmu, a da tijekom trudnoće sintezu estrogena vrši posteljica. Pa moje pitanje..! . Ako ja imam hipofunkciju jajnika iz zbog toga dolazi do tih neredovitih i produženih ciklusa i smanjene količine esrtogena, da li to može smetati u trudnoći ako u trudnoći posteljica vrši sintezu estrogena, ili ta smanjena količina estrogena može smetati samo prilikom začeća i sve dok se ne formira posteljica?

Puno Vam hvala i lijep dan Vam želim...happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, samo prilikom začeča.

strumfeta741

Molim vas da mi odgovorite,jako sam usanicena mjesecnica mi kasni.zadnja je bila 19.03. Moj decko i ja smo se smo se prije tjedan dana intimnije upoznali.Prstenjacio mi je i trljao o moj spolni organ i par puta ga gurnuo ali ne do kraja i himen mi je jos na mjestu. ( nevina sam) Jeli moguce da sam ostala trudna ako nije svrsio ? Kasni mi jedan dan za sada

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko vi i ostali koji postavljate ovaka pitanja prvo se morate informirati, educirati, pročitati malo činjenica pa se onda opet javite s umjesnijim pitanjem.
Na takvo nešto vam više neću odgovarati.

laly1234

Dobra vecer,

zadnju menstruaciju sam imala od 20. 8. - 25. 8 a odnos sam imala 27.8, 31.8 i 6.9 sve s kondomom. ciklus mi traje od 28-32 dana (23.7.-28.7, 21,6.-26.6,21.5-26.5,22.4-26.4,24.3-28.3,22.2-25.2,25.1-31.1). Kondom nije puknuo ali eto s obzirom da je 19. zanima me postoji li kakva mogucnost da je nekim slucajem "pobjeglo"? dosta sam nervozna zadnjih dana i imala sam bijeli iscjedak zadnjih dana pa..eto zanima me vase misljenje..unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu ne znam čemu sumnja.

laly1234

Jesam, ali eto još nema menge. Radila sam jučer test i pokazao je negativno. Koliko je to sigurno s obzirom da ima dosta njih koji pričaju o lažnim rezultatima testa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.
Nije trudnoća jedini uzrok tome.

ana0

Zadnju mjesecnicu imala sam 16.6, ciklus mi traje 28 dana i vec sam trebala dobiti ali nisam, odnos sam imala 28.6 ali to mi je bio prvi puta i nije usao skroz, samo malo na pocetak, imam gust bijeli iscjedak, je li moguce da sam trudna?? Molim vas za brz odgovor, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije, neće doći do trudnoće.

Artistry256

Pozdrav,
naime decko i ja smo imali spolni odnos za vrijeme plodnih dana (koristili smo prezervativ),ali on je u jednom trenu pukao i decko je jos par puta usao u mene,zanima me da li postoji mogucnost trudnoce (od preejakulata) iako on nije svrsio u kondom.
Hvala,lp