Mogucnost trudnoce

kaca726

Postovani doktore,
5. Dan menstruacije, tj jutros, sam imala nezasticen odnos sa partnerom sa ejakulacijom unutra. Menstruacije su mi redovne i traju 7 dana. Pretpostavljam da su ovo neplodni dani ali opet sumnjam da li je ipak moguca trudnoca i da li je potrebna pilula za dan posle?
Poslednje menstruacije su bile:
11.01, 04.02, 07.03, 03.04, 27.04, 27.05

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Neznamnija

Postovani,
Na terapiji sam dostineksom vec 4 godine zbog povecanog prolaktina i postojanja prolaktinoma. Ciklusi su vec dugo uredni na 26,27 dan kao i prolaktin u granicama normale. Sa 10. Na 11. Dan ciklusa dogodio se nezasticen odnos i nismo sigurni dal je do ejakulacije doslo unutra. 35 sati nakon odnosa popila sam ellaone. Jutros dakle nakon 2 dana od tablete uocila sam malo rozog iscjedaka. Najveca briga je sto po menstrualnom kalendaru meni su bili poceli plodni dani. Dal je tableta djelovala, sto znaci ovaj iscjedak, kad da ocekivam menstruaciju? I dal da nastavim sa svojom terapijom? Buduci da sam jako uplasena i trudnoca mi nikako nije u planu sta da radim

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Neznamnija, iscjedak je vjerojatno posljedica tablete. Tabletu ste uzeli na vrijeme i nema razloga da ne bi djelovala. Nastavite s uobičajenim uzimanjem terapije.

Neznamnija

Postovani,
Zahvaljivam na odgovoru, ako moze samo da mi objasnite a vezano na prethodni moj post.
Danas na 15 dan ciklusa bila sam kod ginekologa u nadi da ce mi reci dal su bili plodni dani, ovulacija pa da se malo smirim. (Prije il poslje ellaone i odnosa)
Napravljen ultrazvuk al doktorica mi nista detaljno nije rekla. Osim da vidi vjerojatno kolabrirajuci folikul(sto bi to znacilo)? Da menstruaciju cekam u predvidjeno vrijeme i da ne zna zasto se dogodio taj jednodnevni roskasti iscjedak. Prije pregleda mi je rekla da 11.dc spada u plodne al nije nista potvrdila poslje uz.
Dal ce biti rano radit beta Hcg iz krvi 14 dana nakon odnosa na moj 23.dan ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne znam što je točno mislila pod kolabirajućim folikulom (možda mjesto na jajniku gdje je nastupila ovulacija). 14. dana nakon odnosa nalaz beta HCG-a će biti relevantan.

Zabrinuta82

Poštovani,
moje pitanje vezano je uz mogućnost trudnoće. Posljednju menstruaciju imala sam 5.svibnja. Duljina trajanja ciklusa mi je 30 dana, +/- 2 dana (prosjek zadnjih 6 mjeseci). Prije toga sam imala Mirenu koju sam morala izvaditi pa nisam imala redovita krvarenja te Vam ne mogu točnije reći. 30.5. suprug i ja nastavili smo odnos odmah nakon ejakulacije (izvan rodnice)s obzirom da sam očekivala menstruaciju, ali ju danas još nisam dobila. 4.6.radila sam test na trudnoću na prvi jutarnji urin i bio je negativan. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće? Može li ovulacija biti toliko pomaknuta da su mi bili u to vrijeme plodni dani? Može li cjepivo protiv covida utjecati na to jer sam se cjepila 12.5? Iako o tome nisam našla nikakve podatke. Nisam bila pod nikakvim pojačanim stresom ovaj mjesec, osim posljednjih nekoliko dana zbog ove situacije. Još bih napomenula da je moja majka vrlo rano ušla u menopauzu (sa 45 godina), a ja sam pušač i unatrag pola godine često imam noćna znojenja i loše spavam pa bih možda mogla već biti u perimenopauzi s obzirom da imam 39 godina. Oprostite na podužem postu i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez hormonskog nalaza, ne može se znati da li ste u perimenopauzi. U to vrijeme mogući su i anovulatorni ciklusi. Test je siguran dva tjedna nakon odnosa.

M4C1

Postovani, muz i ja radimo na bebi, ovulacija mi je bila prije 13 dana, sutra bi trebala dobiti menstruaciju no nisam mogla docekati kasnjenje i jutros sam napravila test te je bio negativan. Mozete li mi reci je li moguce da se ipak radi o trudnoci te je li test trebao vec pokazati plus obzirom da je proslo 13 dana od ovulacije? Znam da moze biti negativan ako je ovulacija bila kasnije no ja svaku ovulaciju osjetim stoga znam da nije bila kasnije..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 13 dana nakon ovulacije test je prilično točan.

M4C1

Hvala Vam na brzom odgovoru! happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Srce987

Postovani,

Ciklus uglavnom traje 27-28 dana, spolne odnose smo imali na 10., 12. i 15.dan ciklusa.
Od 27-og dana ciklusa do danas (30. Dan ciklusa), imam lagani svijetlo smedi iscjedak.
Je li u pitanju trudnoca ili ipak dolazi menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da je u pitanju implantacijsko krvarenje.

Srce987

Hvala na brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nera59

Postovani doktore,
Imam 21 godinu i policisticne jajnike, menstruacije su mi inace izmedu 33.-42. dana, imala sam nezasticeni spolni odnos bez ejakulacije unutra 9. dan ciklusa, taj mjesec sam bila pod velikim stresom zbog svih ispita i jos sam krenula na treninge i nisam dovoljno spavala, 26. dan ciklusa mi se pojavio smeckasti iscjedak koji se iduci dan pretvorio u svjezu crvenu krv sa pokojim ugruskom i treci dan je menstruacija postala malo oskudnija a dan nakon toga je jedva krvi bilo na ulosku, uglavnom dok sam se brisala i tu i tamo pokoji ugrusak i takva oskudna je trajala svekupno 7 dana, ali jos dva dan nakon sam imala malo svjeze krvi na papiru nakon pojacane aktivnosti npr. treninga, menstruacija je dosla bez bolova i uplasila sam se moze li to biti implantacija? Bila sam uvjerena da nisam imala ovulaciju jer nisam imala niti iscjedak niti bolove u jajniku..Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstruaciji. Implantacijsko krvarenje je puno oskudnije.

Mu_y

Vecer i postovanje
Ja bi postavila nekoliko pitanja koja mi nisu jasna ,moguce da sam vise needucirana ,mnogo straha. Nisam imala odnos nikad,imala sam peting preko odjece taj put kad sam prvi put imala peting tu noc smo uspeli zaspati jedno pored drugog ja se bojim da me nije uspio iskoristiti a da sam ja bila u tako dubokom snu i da nisam osetila i da bi mogla ostati trudna taj put kad je to bilo sam imala drugi dan menstruacije. Dobila sam posle tog slucaja menstruaciju ali je bila veoma cudna kao nikad inace mi traju 5-6 dana i uvijek iste izuzev ove, jedan dan je bilo ,drugi stopiralo ,malo islo opet treci dan i to je sve da li je to lazna menstruacija? Molim za Vas odgovor,pomozite ,dodijelite mi savjet,odgovor. Unapred hvala.