Molim pomoc, trudnoca

Ivcy1306

Lijep pozdrav.
Naime ovo mi je 3.trudnoca, trenutno sam trudna 20+5, jucer na pregledu cerviks 32mm.. i oblik U, vanjsko usce zatvoreno. Moj ginekolog rekao mi je da mirujem te dao da koristim utrogestan 2x2 vaginalno i magnezij uz to naravno. Mene zanima koliko je ovo kritican nalaz te dali uz tu terapiju ima sanse da dodjemo do 36.tjedna? Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je 3. trudnoća nalaz nije zabrinjavajući. Naravno da ima šanse da dogurate do termina.

oni

Poštovani doktore,

počela sam jučer krvariti nakon što sam vježbala. Osjetila sam isprva blage grčeve i bol u predjelu maternice. Poslije sam počela krvariti. Bila je svijetlo crvena krv. I dalje pomalo krvarim i znalo me blago zaboljeti, ali je sad polako smeđe. Sedmi sam tjedan trudnoće i zanima me radi li se o spontanom pobačaju ili njegovom početku? LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne može se znati o čemu se radi. Krvarenja u ranoj trudnoći koja nisu povezana sa spontanim javljaju se u oko 40% trudnica. Čim prije se javite liječniku.

Ivcy1306

Dobar dan doktore i unaprijed se ispricavam jer sam dosadna ali zaista sam uplasena, pregled mi je iduci 27.2., tada cu bit 22+4. , s obzirom na cerviks od 32mm, unutarnje usce oblika U, a vanjsko zatvoreno, mozete li mi objasniti sto to tocno znaci. Jesam li otvorena ili ne? Te koliko strogo moram mirovati? Za slucaj da se ispostavi da se cerviks dodatno skratio, koji su vasi prijedlozi, sto da radim? Nisam vam napisala da iako je meni ovo 3.trudnoca, prva je zavrsila spontanim u 7.tjednu, iz druge se nakon pokusaja prirodnog poroda hitnim carskim rodio sin. Hvala vam jos jednom i ispricavam se na gnjavazi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zatvoreni ste. UZV izgled ušća je teoretiziranje. Dokle god je ušće zatvoreno, nema razloga za brigu. Pa čak i ako se otvori (pogotovo kod višerotki) trudnoća se može iznijeti do termina. Izbjegavajte teže napore, dizanje tereta i dulje stajanje. Nema potrebe za strogim mirovanjem.