??

Bebe

Postovani!

Zbunjena sam u svezi pregleda-dijagnoza, te terapije te bih Vas zamolila
da odvojite nesto vremena i procitate ovo.
Unaprijed se ispricavam sto ce biti dosta opisno i dugacko ali zeljela bih Vam prenjeti
koliko je god moguce informacija radi vama lakseg shvacanja i tocnosti Vaseg odgovora,
unaprijed jedno VELIKO HVALA!

PRIJE MJESEC DANA SAM POSTAVILA PITANJE NA OVOM
FORUMU KOJE JE U SKRACENOM OBLIKU GLASILO OTPRILIKE OVAKO:

Zadnja UREDNA mjesecnica
bila je 23.7. i krvarenje je bilo normalno, 5 dana.

Prvi dan zadnjeg krvarenja (mjesecnica?!) je bilo 28.8.
I koje je trajalo do negdje 07.10 (znaci mjesec dana),
s time da je dva dana krvarenje bilo normalno
a kasnije se ocitovalo oskudnije u smeckastim tragovima na rublju.

20.10.03 moja gin. me poslala na UZV i saznala sam da sam u 12.2 tjednu trudnoce:
    UZV nalaz: crl-56,5-12tj 2/7, FHRpoz.FM.poz.
ZM: 28.8.03

-------------------------------------------------------------------------
DODATAK OD DANAS:

Radi drugog misljenja,
jer su mi mjesecnice bile cudne i nisam bila sigurna
 u tocnost tjedana na UZV 20.10. (12tj 2/7) potvrdjene trudnoce,
pa sam 11.11.03 otisla kod privatnog gin. s time da sam tamo rekla da sam
zadnje krvarenje imala od 28.09. a prije toga 28.08.
(znaci, nisam spominjala ovo spojeno-krvarenje od 1mj, vec kao da su
krvarenja bila u skladu sa ciklusom ali da je krvarenje bilo oskudnije i
'cudno' u ta dva zadnja puta). Spomenula sam takodjer i mjesecnicu od 23.7.

ZM:28.09.03
TV UZV nalaz: BPD:3.1cm=14 6/7
FL:1.6cm=14 3/7
FAC:8.3cm= 14 4/7
FHR:POZ
Zakljucak: Dg:Grav hbd 14 4/7
VT 7.5.2004.

Na ovom 2. pregledu ustanovilo se da je zacece znaci nastalo tamo negdje
sredinom osmog mjeseca s cime se i ja slazem.
------------------------------------------------------------------------
E sad, obzirom i na prvi UZV i na drugi UZV sada bi TREBALA BITI U
17.TJEDNU? ZAR NE?
------------------------------------------------------------------------

- Prosli tjedan sam otisla do svoje gin. (nisam bila od onog UZV 20.10.) i
poslala me vaditi krv i urin nalaz te da kupim trudnicku knjizicu.

(NISAM JOJ SPOMINJALA OVAJ DRUGI UZV NALAZ, VEC SE
ONA RAVNA PO ONOME PRVOM.)Danas 1.12.2003 sam joj bila pokazati krv i urin nalaz.
U trudnicku mi je ovo upisivala:  (OVO JE PREPISANO SA UZV NALAZA) UZV 20.10.03
CRL=56.5=12tj
FHR +

(A OVO JE SAMA RACUNALA )     TJEDAN TRUDNOCE:13+3
ZM: 28.8.03
VT 4.6.2004

    LABORATORIJSKI NALAZI:
KKS: E-3.79
Hgb:114
Htc:0.32

URIN SED:
4-6 svj. (??-za ovo svj. ili soj. nisam digurna sto pise nemogu procitati) E, 10-15L
GUK: 4,2
Fe: 28,0

Uglavnom, koliko se sjecam
(posto je nalaz zadrzala a rukopis u trudnickoj je tesko citljiv)
pisalo je da u mokraci ima SLUZI i te MIKROORGANIZAMA i
ona mi je rekla da ima i KRVI. A za ovo 4-6 nisam sigurna na sto se odnosi.

Na osnovu tog nalaza prepisala mi je CEPOREX 2x2 (kapsule 500mg) i
CANESTEN 1x1 (3 vaginalete po 200mg +20g kreme).
(DVIJE KUTIJE CEPOREXA I DVIJE CANESTENA)
--------------------------------------------------------------------------

1. Moje bi pitanje sada bilo kako ona racuna u kojem sam ja tjednu
(13+3tj??) -Jel ovo 13 ili 16tj?;
jer kao sto i sami vidite da su dijagnoze razlicite.
- Kod privatnog mi je utvrdjen termin 7.5.2004 a ona je napisala da je 4.6.2004.

- Kako racunati trudnocu, od 23.7. ili 28.20.? Jer mi izgleda da je u tome kvaka,
u odredivanju zadnje mjesecnice.

- Jos jednom naglasavam da ona nije vidjela ovaj drugi UZV nalaz sa VT 7.5.2004.
2. Te me zanima zasto mi je prepisala ceporex i vaginalete koje ?izazivaju gljivice?

- Papa mi je UREDAN (20.10.)
- Za svaki slucaj da navedem i da sam kao mala imala upalu bubrega. - I sto je s manjkom hematokrita, hemoglobina, glukoze? Za to mi izgleda nista
nije prepisala ili?
--------------------------------------
UNAPRIJED PUNO HVALA, I JOS SE JEDNOM ISPRICAVAM STO JE
PODOSTA DUGACKO, HVALA NA TRUDU I PONAJVISE NA VASEM VREMENU!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Bebe,
UZV nalazi u ranoj trudnoći mogu točno odrediti trajanje trudnoće s obzirom da Vi niste sigurni u točan datum prvog dana zadnje menstruacije.
Uroinfekcija se liječi prema nalazu urinokulture i antibiograma i broja klica.
Infekcija rodnice gljivicama se liječi ukoliko se iste vide pod mikroskopom.