Papa 2

Tamara

Poštovana doktorice!
Zbog pojačanog bijelog iscjetka (bez mirisa) napravila sam Papa test, te bris na aerobe, anaerobe, mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju.
Svi nalazi su negativni. Papa mi je 2, stupanj čistoće 3. Čitala sam da takav Papa znači upalu, ali mi nije jasno što je uzrok upale kad su svi brisevi u redu. Što znači stupanj čistoće 3? Ima li to veze s Papom 2?
Dobila sam Geonistin vaginalete 6 dana, koje koristim od danas. Suprug je u redu.
Pozdrav i veliko hvala. Tamara

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko su brisevi cerviksa u granicama normale i nije potvrđena aktualna infekcija smatra se da je primjena Geonistyn vaginaleta dostatna za saniranje upale uzrokovane mješanom florom. Ovakav Vas nalaz ne treba zabrinjavati jer se smatra normalnim za spolno aktivne pacijentice.