pomoć

Tamara95

Poštovanje! Nakon odnosa , posle 4 sata javio mi se sekret u vidu sukrvice. Imam PCOS, ciklusi su mi neredoviti, ne mogu da upratim ovulaciju. Da li je u pitanju bila ovulacije ili je krvarenje zbog policističnih jajnika? Prije 5 mjeseci urađena koloposkopija i papa test, sve uredno. Osim PCOS.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda je u pitanju kontaktno krvarenje (zbog odnosa), a možda je i ovulacijsko. No, kako nemate redovite cikluse ne može se znati kada Vam je ovulacija, pa tako niti da li je to bilo ovulacijsko krvarenje. Ako želite doznati o čemu se radi trebalo bi napraviti pregled.

Tamara95

Menstruacija mi je prošla prije 6 dana. Je l bi se moglo raditi o ovulaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće, ali bez pregleda to ne mogu znati sa sigurnošću.

aom2

Poštovani,
Zadnju mjesečnicu sam dobila 23.01.2020 te su mi mjesečnice otprilike redovite po dva tri dana nekad kasne u zadnje vrijeme pa me zanima kada počinju moji plodni dani i ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod urednog 28-dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana. U plodne dane se računaju tri dana prije i tri dana poslije ovulacije. Dakle, plodni su dani između 11. i 17. dana ciklusa.

aom2

Poštovanje,
Imam pitanje te bih se htijela konzultirat s vama.
Decko i ja planiramo odnose NAKON plodnih dana i ovulacije ali sa zastitom odnosno kondomom. Jel postoji sansa ako kondom pukne ili svrsi u mene da zatrudnim tada?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako su neplodni dani ne postoji mogućnost trudnoće.