Porod i nova trudnoca

duda varalica

Postovani, rodila sam prije 2 mjeseca. Nakon mjesec i 8 dana nakon poroda imala sam sp.odnos bez zastite s metodom prekinutog snosaja. Dojim. Zanima me mogucnost trudnoce. U strahu sam, stalno mislim na to, cak se bojim napraviti i test za trudnocu. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi ste još u babinju. Babinje traje 6 tjedana nakon poroda i u tom periodu ne postoji mogućnost trudnoće.

duda varalica

Hvala Vam na brzom odgovoru. Iskreno se nadam da nisam trudna, odnos je bio 38 dana nakon poroda, krvarenje je bilo gotovo. Unutar tih 6 tjedana babinja.

duda varalica

Postovani, ispricavam se sto Vas gnjavim i dosadujem Vam, ali zaista nemam koga drugoga pitati. Vrijedi li ta nemogucnost zanosenja iako beba uz dojenje jede i nadohranu? Nesigurna sam jer sam i ostala trudna iako je odnos bio prekinut, pa iskreno, ne bih opet da mi se to dogodi. Ginekolog mi jos ne zeli staviti spiralu, a ne bih pila pilule jer dojim. Takoder, prijateljica mi je rodila dvoje djece u 10 mjeseci pa mi je to jos jedan razlog za strah. Ispricavam se na dugackom postu. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 38, dan nakon poroda spada u period babinja kada ne postoji mogućnost trudnoće jer jajnici još nisu 'proradili'. Nakon toga (6 tjedana nakon poroda) postoji mogućnost zanošenja i kod dojilja.