Qlaira i cijepljenje protiv COVID 19

petra_098

Poštovani,

imam 23 godine i pijem kontracepcijske pilule Qlaira već 2 godine. Zanima me koji je postupak ako se želim cijepiti protiv COVID 19? Trebam li pauzirati s pilulama i koliko i s kojim cjepivom preporučate da se cijepim?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

Petra

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe raditi pauzu s pilulama u vrijeme cijepljenja.

petra_098

Hvala Vam!

Koje cjepivo preporučate?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Bilo koje cjepivo je bolje nego ne cijepiti se. Ne mogu Vam preporučiti određeno cjepivo je to nije moje područje, a i pitanje je da li bi itko mogao odgovoriti na to.