srce i trudnoća

nepoznata plava

Poštovani doktore, u 32 tt sam i u zadnje vrijeme mi je puls iznad 100. tlak mi je normalan ne prelazi više od 120 niti manje od 80, ali puls je visok... dok ležim samo mi počne tuć srce brzo osjetim jako... i onda me uhvati neka nervoza. jel to zabrinjavajuće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo biti. Savjetujem krvnu sliku i željezo da se isključi anemija i posljedična tahikardija od toga. Također se mogu uzimati diazepami za vaše stanje.