Temperatura u trudnoći

Iva20

Poštovani,
Trenutno sam u 12tom tjednu trudnoće i borim se sa temperaturom.
Naime vec dva-tri tjedna imam stalno povisenu temperaturu koja varira izmedu 36,9 do 37,2. Obavila sam testiranje na covid i test je negativan, vadila sam krv i urin i sve je uredu, dakle nista nije poviseno ili nesto.
Od terapije pijem duphaston 2x1 i eutirox 150 dnevno zbog hashimota.
Dupahston pijem preventive radi jer sam imala vanmaternicnu prije godinu dana.
Moje pitanje je, koje jos nalaze da obavim ili sto da radim?
Citala sam po internetu da trudnice znaju imati povecanu temp ali mi to nitko jos osobno nije rekao.
Ne znam koliko da se brinem?
Generalno se dobro osjecam, nemam grlobolju ni glavobolju, tu i tamo mi nos curi ali to je to.
Molim Vas neki savjet.
Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ranoj trudnoći je zbog djelovanja hormona progesterona uobičajen porast tjelesne temperature (oko 37). Tjelesna temperatura fiziološki uobičajeno varira, (razlika može iznositi do 0,6 °C), a kod trudnica dolazi i do mnogih metaboličkih promjena koje dodatno utječu na dinamiku tijela i temperaturu (posebno u ranoj trudnoći i u zadnjem tromjesečju). Budući da su Vaši nalazi u redu, nema razloga za brigu. Radi se o fiziološkim odstupanjima.