Trudnoća ili PMS

Tamara95

Zdravo! Kasni mi menstruacija 5 dana, inače su mi neredovite. Imala sam odnose sa dečkom , 2 dana prije nego što ću dobiti, ejakulirao je u kondom, provjerili smo nije pukao. Imali smo peting, ali bez ulaska u rodnicu i bez ejakulacije. Već dva dana imam bolove u grudima, stomaku, danas imam i bolove u leđima. Da li trebam uraditi test ? Da li je moguća trudnoća, ili su ovo ipak simptome PMS ?

MikiM

Poštovani,
Interesuje me nakon koliko vremena poslije odnosa u kojem je doslo do oplodnje pocinju da se javljaju rani simptomi trudnoce? I koji su to rani simptomi? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Tamara95, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MikiM, najraniji simptom trudnoće može biti implantacijsko krvarenje koje se dešava otprilike tjedan dana nakon oplodnje. Zatim može biti prisutna napetost u dojkama i jutarnje mučnine. Jedini siguran način da se to provjeri je test na trudnoću.

Molly34

Pozdrav, ja i partner odnos smo imali 6.5 te sam menstruaciju dobila 7.5 u redovitom trajanju od 5 dana i dosta obilnu. Inace su redovne no primjetila sam da mi je menstruacija proslog mjeseca uranila 5 dana sto mi je cudno. Inace koristimo zastitu tj. prezervative i metodu prekinutog snosaja no ovaj mjesec sam se zabrinula jer mi se pojabila iznenada i jaka bol na desnoj strani donjeg dijela trbuha za vrijeme hodanja ili bilo kakve aktivnosti. Radila sam krvnu sliku i nalaz mokrace i sve je uredu. Prije dvije godine imala sam ciste na oba jajnika gdje je na desnom duzina bila oko 2 cm te me uvijek boli desni. Postoji li mozda mogucnost da sam trudna? Ovulacija mi je bila 21.5 a zadnji odnos sa partnerom 24.5 uz prezervativ i metodu prekinutog snosaja kao i uvijek.Trebala bih sljedecu menstruaciju dobit tek za 9 dana a vec sad imam bolove trbuhu kao da cu svaki sekund dobit i osjecam napuhanost i tvrdocu trbuha na dodir.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

MikiM

Poštovani ,
Da li je moguce da osoba dobije simptome trudnoce kao sto su mucnina i napetost u grudima svega 5-6 dana nakon oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi trudnoće mogu nastupiti tek nakon implantacije oplođene jajne stanice. Implantacija se dešava oko tjedan dana nakon oplodnje.

sluzbeno

Poštovani,
Posednju menstruaciju sam imala 11.05. Dobijam na 25-26 dana, što po proračunima 22, 23 je trebala da bude ovulacija. Nemam sexualne odnose, osim , sa dečkom praktikujem peting na golo, takav "odnos" sam imala 22.05. (već ste mi odgovorili da na takav način ne može da dođe do trudnoće).
Međutim, od 27. mene su već počele po malo da bole grudi i da osećam bol u jajnicima, leđima.... Zanima me, da li je normalno da se simptomi PMS-a pojave toliko ranije?
U strahu sam. I panici.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Simptomi PMS-a se mogu javiti već nakon ovulacije. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Maree98

Poštovani,
ciklus mi je uredan (28-30dana). Posljednju menstruaciju imala sam 15.5. koja je trajala do 20.5. Zadnji dan menstruacije imala sam dva uzastopna odnosa sa dečkom u razmaku od sat vremena. Budući da smo drugi odnos započela bez kondoma (kojeg smo nakon par sekundi naknadno stavili) zanima me postoji li mogućnost da je ostalo sperme nakon prvog odnosa u mokraćnoj cijevi? tj. postoji li mogućnost trudnoće u ovom slučaju bez obzira što se dečko nakon prvog odnosa obrisao i mokrio te uzimajući u obzir i samo vrijeme odnosa (po izračunu zadnji dan menstruacije, neplodni dani. Plodni dani su po kalendaru nastupili tek 26.5.)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Maree98

Poštovani, da se nadovežem na svoj prošli post. Naime, u vrijeme ovulacije počeli su mi se javljati bolovi u trbuhu koji podsjećaju na predmenstrualne bolove. Par dana nakon, na redovnom ginekološkom pregledu doktorica mi je na lijevom jajniku otkrila folikularnu cistu veličine 3cm. Navodno ta cista predstavlja izostanak ovulacije. Počeli su se javljati učestaliji tupi bolovi u predjelu lijevog jajnika. Jučer, 23 dana ovulacije, dobila sam svijetlo smeđi iscjedak koji traje i danas. Nisam se prije susretala sa time. Redovnu menstruaciju trebala bih dobiti za tjedan dana. Zanima me može li ta cista biti uzrok oskudnog svijetlo smeđeg iscjetka ili možda nezaštićeni spolni odnos zadnjeg dana mestruacije kojeg sam detaljnije opisala u prethodnom pitanju?
Unaprijed se zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da su bolovi i iscjedak uzrokovani ovulacijom. Pričekajte menstruaciju, doći će.

tonkyy98

Poštovani. Zadnju menstruaciju sam imala 03.05. U zadnjih 20 dana sam imala cudne simptome ceste glavobolje i vrtoglavice i bolove u stomaku kao pred menstruaciju. Jucer sam napravila test sa prvim jutarnjim urinom i pokazao je dvije crtice i popodne takodjer sam napravila drugi i on je pokazao dvije crtice. Kod ginekologa sam narucena u utorak. Da li postoji mogucnost da su testovi lazno pokazali i da li hr normalno sto imam grceve u stomaku. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o trudnoći.