trudnoća nakon vađenja mirene

mama-mia39

Poštovani, prije vađenja Mirene sam zadnju menstruaciju imala 17.09. Mirenu sam izvadila 28.09. Poslije toga sam imala mali krvavi iscjedak a 01.10. tri dana ponovno obilnije krvarenje. Oko 13.10. sam imala dva dana samo pojavu sukrvice i to samo pri brisanju pri odlasku na wc. Do sada nisam dobila novu menstruaciju. Nisam sigurna što trebam računati kao zadnju menstruaciju da li 17.09. ili 01.10. ? Te me zanima trebam li napraviti test za otkrivanje trudnoće?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prema napisanom mislim da Vam je zadnja menstruacija bila 1.10.2010 pa sa testom na trunoću pričekajte još nekoliko dana.
Recimo ako ne dobijete menstruaciju do 1.11.2010.

durica

Poštovani,

29.05.2011. sam izvadila Mirenu radi planiranja druge trudnoće.
02.06. sam imala trodnevno krvarenje koje sam ja protumačila kao menstruaciju.
26.06. sam bila na redovitom pregledu kod ginekologa i na ultrazvuku je doktorica rekla da je ovulacija bila i da se vidi žuto tijelo.
Tijekom ovih mjesec dana sam imala odnose bez zaštite.
Kako do danas nisam dobila menstruaciju zanima me da li postoji mogućnost trudnoće i kada bih najranije mogla napraviti test?
Isto tako me zanima da li bi moglo biti kakvih komplikacija u trudnoći ako se zatrudni odmah u prvom ciklusu nakon vađenja mirene?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako već ovih dana možete napraviti test na trudnoću.
Mislim da ne bi trebalo biti problema ako je došlo do trudnoće već ovaj ciklus.