Anabolicki steroidi (winstrol) i kontracepcijske pilule

gogara8989

Zdravo. Zanima me da li se u isto vrijeme mogu koristiti winstrol i diane 35? Ili nema smisla? Hvala unaprijed....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nigdje nisam našao podatke kako winstrol utječe na kontraceptive. No, kako je cilj terapije s DIanama 35 smanjenje razine androgenih hormona, (a winstrol je sintetski steroid s androgenim svojstvima), nema smisla uzimati ih istovremeno.

gogara8989

Hvala puno... Ma ni meni nema logike...al eto da pitam....koju vrstu kontracepcije preporucujete, na duze staze? Spirala?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ste stariji od 35 godina i ne planirate roditi spirala bi bila dobar izbor. Ukoliko planirate rađati onda neki od kontraceptiva 4. generacije (Yaz, Softinelle, Dayla, Rosanelle)

gogara8989

Imam 31 godinu i ne planiram da imam djecu. Cak bi podvezala jajnike, ali citala sam da se to ne moze raditi ispod 35 god, barem u BiH. Imam samo jos jedno pitanje stose tice te spirale. Utice li veliki fizicki napor i sportska aktivnost na poziciju spirale, da li moze ispasti? Radim u specijalnoj jedinici, gdje sam izlozena takvim aktivnostima. Hvala jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ne planirate rađati, spirala bi bila idealna. Fizička aktivnost ne utječe na spiralu, niti na njen položaj, iako uvijek postoji mogućnost spontanog ispadanja (bez obzira da li je žena fizički aktivna ili miruje). Spontana ekspulzija se javlja u oko 0,5 do 2% slučajeva.