Bartholinova zlijezda

Arnela

Postovani!

Dvije godine sam u braku i skoro toliko dugo imam i Bartholinijevu zlijezdu. Zanima me kako se dobije i sta uciniti da se povuce ili smiri. Lasersko otvaranje i izvlacenje sekreta injekcijama svaki mjesec me opteretilo.
Napeta sam i bojim se jer samo sedam dana i ona ponovo naraste kao da nista nisam poduzela.
Hvala!

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Arnela,
Bartholinovu žljezdu imate od rorenja, nije mi jasno da li se radi o upali - apscesu Barholinove žljezde ili imate cistu Bartholinove žljezde (posljedica čestih upala). Ukoliko se radi o "cisti" Bartholinove žljezde u onzir dolazi operativni zahvat - odstranjenje iste.