Beta

Anja55

Postovani,zanima me posle koliko dana od ovulacije se moze uraditi hormon Beta HCG iz krvi?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg se u krvi može dokazati tek nakon implantacije zametka. Implantacija se dešava desetak dana nakon oplodnje. Dakle, treba proći najmanje deset dana od odnosa da bi imalo smisla odrediti vrijednost beta hcg-a.

Anja55

A koliko dugo se zadrzava u organizmu ovitrelle injekcija?
Tj koliko dugo moze biti Hcg povisen u organizmu nakon primjene iste?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da uradite betu u razmaku od dva dana. U slučaju uredne trudnoće beta se udvostručuje svaka dva dana.

Anja55

12.dan od primjene te stop injekcije sam uradila test i pozitivan je bio sa skroz blijedom drugom crticom.
Al sam procitala da moze biti lazno pozitivan nakon injekcije,pa sam se razocarala da sam prerano uradila test.

Anja55

Odnosno uradila sam test 14.dan od injekcije stop,a 12.dan od ovulacije i pokazao je blago,jedva vidljivu drugu crticu ||..
Da li to može još uvijek biti dejstvo te stop injekcije sto sam napisala u ovim prethodnim postovima.
I izvinite na ovolikoj smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test može biti pozitivan od injekcije. Savjetujem da odredite beta hcg iz krvi.

Anja55

Vazi..
Samo me to zanimalo da li i nakon 14.dana od primjene injekcije je ima i dalje u organizmu da test moze da detektuje.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.