Hipotireoza i ciklusi

maja1232

Pozdrav,
Imam dijagnozu 11 godina.
Pred 10ak dana mi je promjenjena terapija sa eutirox 50 na 75 jer mi je tsh na sistematskom bio 8.5.
Zadnju menstruaciju imala sam 23.9, a ginekoloski pregled 12.10.
Ciklusi su mi zadnjih 6 mjeseci (uz jednu iznimku) trajali izmedu 19 i 22 dana (gledano od prvog dana menstruacije do prvog iduceg dana).
Do sada bi mi promjena terapije samo pokrenula menstruaciju ranije, jednom cak nakon 15 dana, nikad nisam imala kasnjenje.
Ginekologica se cudila da sam uspjela ovulirati s tako kratkim ciklusom.
Radimo na bebi.
Da li da se nadam i kako da postupim ako menstruacija uskoro ne dode? Ne znam da li da se javim nazad ginekologu ili opcem doktoru?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da radite na bebi, ako menstruacija uskoro ne nastupi, prvo uradite test na trudnoću. Ako je pozitivan javite se ginekologu.

maja1232

Poštovani, test je pozitivan, ali ginekologa moram čekati do 4.11 da čujem detalje.
Zanima me da li promjena eurieoxa i razine tsh utjecati na testove (lažno pozitivno?)

Ivo Balenović, dr. med.

To ne može utjecati na rezultat testa za trudnoću.

Anamatic626

Poštovani,

Imam hipotireozu i hasimoto vise od 12 godina. Zadnji nalaz tsh mi je bio 12,5 i ciklus mi se poremetio jer mi menstruacija kasni 11 dana. Također, pretprošli put mi je tsh isto bio visok i bila sam dobila dvije menstruacije u jednom mjesecu. Sada sam pravila test za trudnoću, negativan je. Zanima me da li je to sve povezano zbog hormona štitnjače ili koji bi uzrok mogao biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poremećaj rada štitnjače čest je uzrok neregularnih ciklusa. Ciklusi će se stabilizirati kad se hormoni štitnjače dovedu unutar granica normale.