Bol u dojci-cista

Maki27

Postovani,
Poslednjih 15ak dana osjecam konstantnu bol u predjelu lijeve dojke, sa strane blize pazuhu.
Obavila sam UZV pregled prilikom cega je ustanovljena cista na tom mjestu, velicine 4 mm. Doktorica je preporucila pracenje i kontrolu za par mjeseci. Na bolnom mjestu mogu da napipam kao zlijezdu neku u tom predjelu. Da li je normalno da bol tako dugo traje zbog ciste i da li bih trebala neke dodatne pretrage obaviti?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radi se o benignoj cisti. Nalaz možete upotpuniti mamografijom, a ukoliko bi se bolnost pojačavala savjetujem da se javite na pregled kod kirurga- specijalista za bolesti dojke.